Naga MarketsKurs euro spadnie do 4,40 zł, chyba że powstrzyma go NBP - uważa Credit SuisseŚwiatowa gospodarka przechodzi stopniowe ożywienie, któremu przewodzą Chiny. Danske bank zauważa, że od czasu wybuchu pandemii mocniejsze od kursu dolara były waluty krajów rozwijających się (EM). To z kolei oznacza, że istotna część oczekiwanego optymizmu może być już w cenach. Jak ma się to do kursu euro oraz dolara w stosunku do złotego?

  • Danske Bank oczekuje ożywienia światowej gospodarki
  • Polski złoty ma zyskać wobec euro, prognozują analitycy Danske
  • Credit Suisse również stawia na spadek EUR/PLN

Kurs euro vs. PLN

Analitycy Danske Banku od II kw. 2021 roku spodziewają się stopniowego ożywienia w Europie Środkowo-Wschodniej. Ma to wyjść na plus dla krajowej waluty, która w parze z euro może zakończyć rok na poziomie 4,40 zł w perspektywie 12 miesięcy. Kurs EUR/PLN powinien zniżkować w wakacje, w miarę otwierania się Europy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odwrotnie w przypadku dolara, który według Danske ma zyskiwać w ciągu. Trudno jednak mówić o jakichś spektakularnych wzrostach na USD/PLN. Bank oczekuje bowiem wzrostu do poziomu 3,79 zł w perspektywie 12 miesięcy. Ostatni raz kurs dolara do złotego na tych poziomach znajdował się w listopadzie 2020 r.

Dla pary walutowej EUR/PLN swoje prognozy publikował niedawno także Credit Suisse. Analitycy tego banku spodziewają się, że euro spadnie w okolice 4,40-4,45 zł z uwagi na to, że NBP stonował swoje gołębie stanowisko i trzymał się tylko niejasno zdefiniowanej gotowości do interwencji poprzez sprzedaż złotego na rynku walutowym.

fpmarkets

– Powrót na EUR/PLN do minimum z połowy grudnia na poziomie 4,42 zł wydaje się nam prawdopodobny. Powodem, dla którego na razie nie przewidujemy spadku do poziomów poniżej 4,40 zł jako scenariusza bazowego, jest to, że bank centralny może nadal zdecydować się na wsparcie EUR/PLN poniżej kolejnego ‘okrągłego poziomu. Ogólnie rzecz biorąc, możliwość interwencji banku centralnego nadal potwierdza pogląd, że kurs euro do złotego ma (nieznany) poziom wsparcia – prognozuje Credit Suisse.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig notowania | bml notowania | ropa kurs | dax indeks | kurs dolara on line | de30 dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here