Naga MarketsBanknoty różnych walut w tym m.in. PLN USD GBPNiemieckie wybory, w których pokładano oczekiwana na zmienność zawiodły rynki, gdyż dość dobrze pokryły się z sondażami przedwyborczymi. Analitycy Millennium Bank w komentarzu walutowym prognozują ruchy kursu euro i dolara wobec polskiego złotego na obecny tydzień.

Kurs złotego mocniejszy od euro i dolara?

Kurs złotego w minionym tygodniu tracił, a źródłem spadków były m.in. informacje z globalnej gospodarki dotyczące możliwości bankructwa największego chińskiego dewelopera Evergrande, wskazuje Millennium.— Konsekwencją słabszych nastrojów na globalnych rynkach była presja na wzrost wartości dolara. Nie była ona jednak szczególnie silna, lecz pozwoliła utrzymywać notowania EUR/USD wokół poziomu 1,17. Wsparcie dla amerykańskiej waluty tworzyła ponadto dość jastrzębia narracja z wrześniowego posiedzenia Fed, w szczególności gotowość do rozpoczęcia wygaszania programu skupu aktywów w listopadzie, czy rosnące przekonanie bankierów centralnych co do podwyżki stóp procentowych już w przyszłym roku – stwierdzają analitycy.

Na obecny tydzień Millenium spodziewa się niewielkich spadków zarówno euro jak i dolara w stosunku do krajowej waluty. W przypadku pary walutowej EUR/PLN, kluczowy z technicznego punktu widzenia ma być spadek pod poziom 4,60 zł. W oczekiwaniu na nowe impulsy, złoty ma się przesuwać w kierunku 4,58, prognozują analitycy.

— Poza oczekiwaniami niewielkiej poprawy sentymentu globalnego liczymy także na wsparcie ze strony czynników krajowych. Inwestorzy wyczekiwać będą między innymi na informacje w sprawie akceptacji przez Komisję Europejską Krajowego Planu Odbudowy – wskazuje Millennium.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

kurs złotego euro i dolara

Z kolei w przypadku pary walutowej USD/PLN, analitycy oczekują ograniczonej zmienności z uwagi na niewielki umocnienie złotego i stabilnego Eurodolara. Ryzyka dla tego poglądu stanowi dalszy, negatywny rozwój sytuacji chińskiego dewelopera Evergrande oraz planowane wypowiedzi prezesa Fed.

Millennium prognozuje ruch kursu dolara do złotego w kierunku poziomu 3,90.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here