Naga MarketsPolski złoty wyraźnie zyskuje do euro, funta, dolara i franka. GBPPLN coraz wyżejOd początku tygodnia na polskim złotym możemy obserwować podwyższoną zmienność. Dziś co prawda ruchy nieznacznie wyhamowały, niemniej licząc od poniedziałku, PLN znajduje się na przyzwoitym plusie. Podczas czwartkowej sesji polska waluta zyskuje do franka szwajcarskiego i dolara. Z kolei w stosunku do euro możemy obserwować stagnację, a w ujęciu do funta nieznacznie traciZapraszamy do zapoznania się z aktualną sytuacją na wykresach PLN w ujęciu do euro, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego i dolara amerykańskiego w czwartek 5 grudnia. 


Funt brytyjski GBP obija od strefy przy 5,00 zł

W tym tygodniu polska waluta umocniła się wyraźnie do euro, dolara, funta i franka. Dzisiejsza sesja przynosi chwilowe wyhamowanie, ruchy na PLN są ograniczone od godzin porannych. W czwartek EURPLN znajduje się na wysokości wczorajszego zamknięcia notując w tej chwili -0,01%. Z kolei USDPLN traci 0,15%. Polski złoty zyskuje dziś także 0,17% w stosunku do franka (CHF), jednak to funt brytyjski (GBP) dodaje dziś kolejne 0,15% w stosunku do PLN.

Patrząc technicznie na parę walutową GBPPLN, cena odbiła się od kluczowego poziomu wsparcia przy okrągłym, psychologicznym poziomie 5 zł (na co wskazywaliśmy w poprzedniej analizie tej pary walutowej). Aktualnie notowania po raz kolejny dotarły do strefy oporowej przy 5,07 zł,niemniej każdy kolejny test zwiększa szansę na wybicie górą. Dopiero w momencie wybicia poniżej obszaru zaznaczonego na zielono (5 zł), istniałby szansa na większa korekta spadkową. Jednak jak na razie prawdopodobieństwo przemawia za utrzymaniem tendencji wzrostowej.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał D1

Zobacz także: Kurs funta najsilniejszą walutą grupy G8

Zapraszamy także serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, GBPPLN.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here