Naga MarketsKurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostaniach dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 3 października 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9449 zł 3.10.2021, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,5770 zł 3.10.2021, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 5,3474 zł 3.10.2021, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,2382 zł 3.10.2021, godzina 10:00

Kurs euro spadł o ponad 7 groszy

Kurs euro wzrósł w miniony czwartek w okolice 4,65 zł, co było jednym z najwyższych poziomów w historii wspólnej waluty. Powyżej tego poziomu cenowego euro znajdowało się bowiem dotychczas jedynie trzykrotnie: między październikiem 2003 r. a czerwcem 2004 r. miedzy lutym a kwietniem 2009 r. oraz pod koniec marca 2021 r.Oznacza to, że od dołków z 1 września, kurs euro wzrósł o niemal 15 groszy. W miniony czwartek pojawiła się jedna niezwykle silna reakcja podażowa, w efekcie czego kurs euro osunął się o ponad 7 groszy.

Deprecjacją ta doprowadziła do pokonania technicznego wsparcia w wysokości 4,5980 zł, co w naturalny sposób otwierać może drzwi do dalszej deprecjacji. Jeżeli zatem wyprzedaż ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby w najbliższym czasie osunąć się nawet w okolice 4,54 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego spadł o 5 groszy

Kurs franka szwajcarskiego osunął się na początku minionego tygodnia o ponad 2,5 grosza, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 22 września br. deprecjacji do niemal 6 groszy.

Już w poniedziałek pojawiła się jednia silna reakcja popytowa i do czwartku kurs franka powrócił w okolice 4,29 zł, co było jednym z najwyższych poziomów od początku listopada 2020 r. Tak ten sprawił, że licząc od dołków z 8 września br., notowania szwajcarskiej waluty wzrosły o ponad 15 groszy.

W miniony czwartek pojawiła się jednak silna reakcja podażowa i do końca tygodnia kurs osunął się o blisko 5 groszy. Jeżeli tylko wyprzedaż ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby w najbliższym czasie powrócić w okolice 4,22 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o 6 groszy

Kurs funta kontynuował w minionym tygodniu zapoczątkowaną już 23 września br. deprecjację. Na przestrzeni ostatnich dni GBP osunął się o niemal 6 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 5,31 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonany opór, który teraz przetestowany mógłby zostać od góry, tj. jako wsparcie.

invest
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o ponad 7 groszy

Kurs dolara wzrósł w pierwszej połowie minionego tygodnia o niemal 9 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 3 września br. aprecjacji do ponad 23 groszy. Tak znaczna zwyżka sprawiła, że notowania amerykańskiej waluty znalazły się w miniony czwartek powyżej bariery 4 zł, co było najwyższym poziomem od maja 2020 r.

W miniony czwartek pojawiła się jednak silna reakcja podażowa i do końca tygodnia kurs dolara osunął się o ponad 7 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 3,9280 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonany opór, który teraz przetestowany mógłby zostać od góry, tj. jako wsparcie. Niewykluczone jednak, że spadki się tam nie zatrzymają i kurs dolara osunie się jeszcze niżej.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomaxima | akcje pekao | waluty online | polenergia akcje rekomendacje | orange akcje notowania | kurs akcji eurocash | rubel kurs | dow jones |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKurs euro zamienił 4,60 zł z oporu na wsparcie. Co stało się z EUR/PLN?
Następny artykułIndeks WIG Banki odbija po korekcie. Co, jeśli NBP nie podniesie stóp procentowych?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here