Naga MarketsBieżący tydzień na rynku polskiego złotego przynosi kontynuację ruchu w górę. Indeks BOSSAPLN obecnie oscyluje w okolicach 90,40 pkt., co sugeruje delikatny spadek dynamiki wzrostów, jednak tendencja wzrostowa jest wciąż wyraźna. Obecnie wartość indeksu jest najwyższa od prawie trzech miesięcy, czyli od końcówki lipca br.

Notowania BOSSAPLN - dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Sytuacja na rynku polskiego złotego i tak jest dość dobra, biorąc pod uwagę niezbyt dobre dane makro, pojawiające się w Polsce w bieżącym tygodniu. Wczoraj delikatnie zawiodły październikowe odczyty dotyczące koniunktury konsumenckiej, natomiast wrześniowy odczyt stopy bezrobocia był zgodny z oczekiwaniami.

Tymczasem do końca bieżącego tygodnia istotnych odczytów makro z Polski już nie będzie. Inwestorzy będą zwracać jednak uwagę na sytuację na szerokim rynku. Dzisiaj pojawi się cały szereg odczytów indeksów PMI dla przemysłu i usług w Europie i USA, a w Stanach Zjednoczonych dodatkowo pojawią się inne kluczowe dane makro. W Eurolandzie uwagę inwestorów skupi tez decyzja ECB ws. stóp procentowych.

Niemniej, dane makro mają na rynkach walutowych teraz mniejsze znaczenie niż sytuacja polityczna. W centrum uwagi znajduje się dynamiczny rozwój sytuacji wokół Brexitu oraz doniesienia w sprawie konfliktu handlowego na linii USA-Chiny.

Notowania USD/PLN - dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne

Kluczowe pary walutowe z PLN nie przynoszą ostatnio istotnych zmian. Spadki na wykresach USD/PLN nieco wyhamowały, dzisiaj wyhamowanie zniżek widzimy też na wykresie CHF/PLN. Z kolei notowania GBP/PLN poruszają się w nerwowej konsolidacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here