zwinięte banknoty 100 PLNPiątkowa sesja przyniosła silne osłabienie złotego wobec głównych walut. Jednak kurs walut w poniedziałek koryguje, a kurs złotówki nieco odrabia zeszłotygodniowe spadki. Kurs funta broni poziomu 5.00 zł. Kurs euro lekko koryguje i oscyluje poniżej 4.29 zł, a dolar walczy o utrzymanie poziomu 3.79 zł. Z kolei frank jest prawie najdroższy od początku roku. Sprawdź jak zmieniała się cena złotego w poniedziałek, 25 marca 2019 r.


Kurs dolara powyżej 3.78, USD/PLN koryguje piątkowe wzrosty

Ostatnie dwie sesje zeszłego tygodnia to silna deprecjacja polskiej złotówki. Kurs pary USD/PLN w zaledwie dwa dni wzrósł z poziomu 3.7404 do 3.8145, czyli o ponad 7 groszy. Obecnie jednak podczas poniedziałkowej sesji polski złoty odrabia straty, a kurs oscyluje wokół poziomu 3.7878. Poniżej zeszłotygodniowego dołka znajduje się wsparcie ze stycznia 3.7082. Z drugiej strony w zeszły piątek doszło do silnego przebicia spadkowej linii trendu, co może zwiastować dalsze wzrosty. W przypadku przebicia lokalnego szczytu 3.8145 kurs USD/PLN powinien dotrzeć do tegorocznego szczytu 3.86.

Złotówka umacnia się pod koniec dnia. Sprawdź kursy walut - euro, dolara i funta - przed wtorkiem, 26 marca
Kurs dolara powyżej 3.78, koryguje piątkowe wzrosty. Źródło: tradingview.com

EUR/PLN znosi piątkowe wzrosty, kurs poniżej 4.29

Choć podobnie jak w przypadku dolara, kurs euro umacniał się w stosunku do złotego w zeszły czwartek i piątek, to jednak poniedziałkowa korekta sugeruje, iż euro jest znacznie słabsze od dolara. Kurs EUR/PLN zniósł niemal całkowicie piątkowe wzrosty. Najbliższe wsparcia to poziomy 4.2775 oraz 4.2588. Z kolei, aby ruch wzrostowy był kontynuowany musi dojść do trwałego przebicia psychologicznego poziomu 4.30, co otwarłoby drogę do 4.3165, a następnie do ważnego oporu 4.3453.

Złotówka umacnia się pod koniec dnia. Sprawdź kursy walut - euro, dolara i funta - przed wtorkiem, 26 marca
EUR/PLN znosi piątkowe wzrosty, kurs poniżej 4.29. Źródło: tradingview.com

Kurs funta na poziomie 5.00, GBP/PLN wraca nad linię trendu

Para GBP/PLN po dotarciu w czwartek do strefy popytu 4.9118 zareagowała silnymi wzrostami przebijając w piątek psychologiczny poziom 5.00. Kupujący zdołali także wynieść cenę powyżej ważnej spadkowej linii trendu. Obecnie cena oscyluje wokół poziomu 5.00 i jeśli impet zostanie utrzymany powinno dojść do testu tegorocznego szczytu 5.0749. Jednak jeśli sprzedający zdołają zatrzymać dalsze wzrosty należy oczekiwać szerszej konsolidacji determinowanej przez wydarzenia związane z Brexitem.

Złotówka umacnia się pod koniec dnia. Sprawdź kursy walut - euro, dolara i funta - przed wtorkiem, 26 marca
Kurs funta na poziomie 5.00, wraca nad linię trendu. Źródło: tradingview.com

CHF/PLN najwyżej od początku roku, kurs oscyluje przy 3.82

Para CHF/PLN charakteryzuje się niską zmiennością, jednak ostatnie sesje marca temu przeczą. Kurs franka po długiej konsolidacji przy poziomie 3.78, wzrósł przebijając w czwartek poziom 3.83. Aktualnie cena oscyluje przy poziomie 3.82 i wiele wskazuje na to, iż powinno dojść do testu lokalnego oporu 3.8446, a jego przebicie otwarłoby drogę do 3.8634. Dopóki cena znajduje się powyżej 3.78, dopóty dominuje presja kupujących.

Złotówka umacnia się pod koniec dnia. Sprawdź kursy walut - euro, dolara i funta - przed wtorkiem, 26 marca
CHF/PLN najwyżej od początku roku, kurs oscyluje przy 3.82. Źródło: tradingview.com

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here