Polski złoty traci w piątek i zamyka tydzień na minusie, USD/PLN po 3,99 zł
Złotówka traci do głównych walut

Nasza waluta nie zaliczy tego tygodnia do udanych. Polski złoty traci kolejną sesję z rzędu. Złotówka osłabia się w piątek do dolara, euro, funta i franka. Na parze walutowej USD/PLN doszło ponadto do wybicia kluczowego oporu, co może napędzać dalsze wzrosty. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w piątek do euro, dolara, funta i franka
  • Złotówka pod presją sprzedających
  • USD/PLN z szansą na wyjście powyżej poziomu 4 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9900 zł 19.06.2020, godzina 19:06
Kurs euro EURPLN 4,4648 zł 19.06.2020, godzina 19:06
Kurs funta GBPPLN 4,9320 zł 19.06.2020, godzina 19:06
Kurs franka CHFPLN 4,1925 zł 19.06.2020, godzina 19:06

Kurs dolara do złotego USD/PLN wybije powyżej 4 zł?

Ten tydzień nie przebiega najlepiej w wykonaniu naszej waluty. Dziś złotówka traci do euro, dolara, franka i funta. W piątek PLN osłabia się 0,65% do amerykańskiej waluty. Patrząc technicznie na wykres USD/PLN,  przed weekendem obserwowaliśmy obronę strefy oporowej przy 3,97 zł, dziś jest ona wybijana, co może torować drogę do dalszej zwyżki,

Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, po wybiciu górą poziomu 3,97 zł – tendencja krótkoterminowa zmienia się na wzrostową. Dopiero w przypadku cofnięcia poniżej możliwy byłby atak na wsparcie przy 3,87 zł, razie jednak to kupujący mają przewagę.

Wykres USD/PLN
USD/PLN wybija kluczowy opór techniczny

Kurs funta GBP/PLN jako jedyny pozostaje dość nisko

Pomimo, że funt brytyjski radzi sobie bardzo słabo w tym tygodniu, to złotówka wcale nie wygląda lepiej. Kurs funta brytyjskiego do złotego znajduje się dziś 0,2%, niemniej patrząc na wykres technicznie, wciąż bronione jest kluczowe wsparcie wynikające z mierzenia 61,8% Fibo. Dopóki nie dojdzie do jego pokonania, ryzyko wzrostów jest duże.

Niemniej trzeba zaznaczyć, że jest to już kolejny test z rzędu, co jest pozytywną wiadomością dla złotego Jeżeli strefa zaznaczona na zielono zostanie ostatecznie wybita, możliwy będzie atak na 4,84 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN ponownie odbija od mierzenia 61,8% Fibo

Kurs euro do złotego napiera na opór

Kurs euro do złotego znajduje się w piątek na blisko 0,5% plusie. Patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa EUR/PLN ponownie dociera do wysokości górnego ograniczenia układu Overbalance, gdzie obserwowaliśmy już kilkukrotną reakcję w tym tygodniu. Jeżeli poziom zostanie wybronione, możliwe są spadki. Z kolei jego zanegowani, otworzy drogę do wzrostów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN napiera na geometrię

Kurs franka CHF/PLN może wybić wyżej

Frank szwajcarski zyskuje dziś blisko 0,6% do złotego. Para walutowa CHF/PLN znalazła się jednak ponownie w ważnym miejscu technicznym. Poziom 4,1850 zł jest  aktualnie kluczowy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN wróci do trendu zwyżkującego ?

Patrząc technicznie na wykres franka do złotego, kluczowym oporem pozostaje wspomniana strefa przy 4,1850 zł, wynikająca z biegunowości wcześniej pokonanego układu Overbalance. Jeżeli rynek ponownie odbije się w tym miejscu, możliwe będzie zejście do strefy wsparcia zaznaczonej kolorem zielonym. Z kolei wybicie górą może doprowadzić do ruchu w kierunku 4,24 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here