Naga MarketsKurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPolski złoty nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Tylko od początku lipca br. osłabił się on bowiem wobec dolara amerykańskiego aż o 7,76%. Oznacza to, że w tym czasie kurs dolara wzrósł wobec złotego o niemal 29 groszy z 3,7274 zł do 4.0125. Warto zwrócić uwagę, że wycena USD po raz pierwszy od kwietnia 2017 r. przekroczyła w tym tygodniu barierę 4 zł. Obecnie dolar amerykański jest natomiast najdroższy od maja 2017 r. 


Kurs dolara pokonuje istotny opór

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że wskutek ostatniej aprecjacji dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego, rynek pokonał psychologiczny opór w rejonie 4 zł. Póki co niewiele wskazuje, by w najbliższym czasie miała pojawić się tu silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie.

Jeżeli zatem aprecjacja USD będzie kontynuowana, niewykluczone, że kurs dolara dotrze w okolice szczytów z grudnia 2016 r. tj. 4,25 zł.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

Kurs dolara (USD) wobec polskiego złotego (PLN) w czwartek, 26 września 2019 r.
Kurs dolara (USD) wobec polskiego złotego (PLN) w czwartek, 26 września 2019 r.

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolskie banki oczekują na decyzję Trybunału Sprawiedliwości, komentuje Maciej Leściorz
Następny artykułForex zna tylko 29% Polaków, 51% uważa inwestycje walutowe za ryzykowne
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here