Polski złoty traci kolejną sesję z rzędu, dolar, euro, frank i funt w górę, USD/PLN po 3,7427 zł
Złoty pod kreską w czwartek

O ile na początku tygodnia, polski złoty umacniał swoją pozycję, tak do wtorku trend na parach z PLN uległ wyraźnej zmianie, nasza waluta znajduje się pod presją sprzedających. W czwartek złotówka traci do dolara, euro, funta i franka. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski kontynuuje osłabia się podczas czwartkowej sesji
  • Złotówka traci w ujęciu do dolara, euro, funta i franka
  • Funt brytyjski zyskuje ponad 0,8% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7427 zł 30.07.2020, godzina 16:30
Kurs euro EURPLN 4,4130 zł 30.07.2020, godzina 16:30
Kurs funta GBPPLN 4,8888 zł 30.07.2020, godzina 16:30
Kurs franka CHFPLN 4,1050 zł 30.07.2020, godzina 16:30

Kurs dolara odbija od oporu przy 3,77 zł

Podczas czwartkowej sesji handlowej polski złoty traci 0,3% do dolara. Niemniej patrząc technicznie na parę walutową USD/PLN, obserwujemy odbicie od wybitego ostatnio wsparcia przy 3,77 zł. Utrzymanie się poniżej, może oznaczać, że to jeszcze nie koniec spadków. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większa korekta wzrostowa może mieć miejsce.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego utrzymuje się przy ważnym wsparciu

Kurs euro do złotego znajduje się w czwartek pod kreską. Para walutowa EUR/PLN odbija w ostatnich dniach na wysokości górnego ograniczenia strefy wsparcia przy 4,39 zł. Dopóki poziom nie zostanie zanegowany, korekta wzrostowa jest możliwa. Niemniej wybicie dołem, może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN kontynuuje odbicie

Frank szwajcarski także znajduje się dziś na 0,4% plusie w relacji do złotego. Para walutowa CHF/PLN odbiła się w ostatnich dniach od kluczowego poziomu wsparcia, o którym pisaliśmy w poprzednich analizach. Poziom 4,0530 zł zadziałał jak trampolina, przez co istniej szansa na kontynuację korekty wzrostowej.Większe spadki mogą mieć miejsce dopiero w momencie wybicia dołem strefy zaznaczonej kolorem zielonym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN w korekcie wzrostowej

Na kursie funta do złotego w średnim terminie obowiązuje tendencja spadkowa, niemniej w ostatnich trzech dniach możemy obserwować silne odreagowanie. Dopóki notowania utrzymują się poniżej poziomu 4,91 zł, dalsze spadki wciąż są możliwe. Niemniej w przypadku wybicia dołem, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku kolejnego oporu czyli strefy przy okrągłym poziomie 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here