Polski złoty traci drugą sesję z rzędu, dolar, funt, frank i euro w górę, USD/PLN po 3,7569 zł
Złoty pod kreską w środę

W ubiegłym tygodniu, jak i na początku aktualnego, polski złoty umacniał swoją pozycję, niemniej podczas wtorkowej doszło do wyraźnego zwrotu akcji. Dziś złotówka również traci w ujęciu do euro, franka i funta. PLN umacnia się jedynie do dolara, jednak ruch wynosi tutaj tylko 0,05%. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski kontynuuje wyraźnie traci podczas środowej sesji
  • Złotówka osłabia się ujęciu do euro, funta i franka
  • Funt i frank zyskują 0,3% do PLN
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7569 zł 29.07.2020, godzina 17:15
Kurs euro EURPLN 4,4193 zł 29.07.2020, godzina 17:15
Kurs funta GBPPLN 4,8657 zł 29.07.2020, godzina 17:15
Kurs franka CHFPLN 4,1025 zł 29.07.2020, godzina 17:15

Kurs dolara broni oporu przy 3,77 zł

Podczas trzeciej sesji handlowej w tym tygodniu widać straty polskiego złotego, traci on na dziś do euro, funta i franka, kolie w ujęciu do dolara jest notowany mieszanie. Poranne wzrosty na USD zostały wymazane, przez co dzisiejsza sesja ma szansę zakończyć się pozytywnie dla PLN.

Patrząc technicznie na parę walutową USD/PLN, obserwujemy odbicie od pokonanego wczoraj wsparcia przy 3,77 zł. Utrzymanie się poniżej, może oznaczać, że to jeszcze nie koniec spadków. Jeżeli jednak rynek zdoła wyjść powyżej, większa korekta wzrostowa może mieć miejsce.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

 – Rynek FX czeka już na wieczorny FED. Główna para walutowa oscyluje blisko 1,1750 USD co wydaje się być neutralnym punktem wyjścia dla dolara. Przy braku istotniejszych ruchów na rynku bazowym również PLN nie notuje większych zmian. Z drugiej strony wczorajsza sesja i dzisiejsze „zachowanie kursu” podtrzymuje scenariusz ewentualnej lekkiej korekty ostatniej siły złotego – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs euro do złotego reaguje na wsparcie przy 4,39 zł

Kurs euro do złotego znajduje się w środę na plusie. Po wykonaniu ostatniej fali spadkowej, para walutowa odbija na wysokości górnego ograniczenia strefy wsparcia przy 4,39 zł. Po zamknięciu wczorajszej świecy dziennej został wygenerowany sygnał kupna, co może prowadzić do większej korekty wzrostowej.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN broni poziomu wsparcia 4,0530 zł

Frank szwajcarski także znajduje się dziś na plusie w relacji do złotego. Para walutowa CHF/PLN odbiła się wczoraj od kluczowego poziomu wsparcia, o którym pisaliśmy w poprzednich analizach. Poziom 4,0530 zł zadziałał jak trampolina, przez co istniej szansa na kontynuację korekty wzrostowej.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN mocno w górę

Pomimo, że na kursie funta do złotego w średnim terminie obowiązuje tendencja spadkowa, tak w ostatnich dwóch dniach możemy obserwować silne odreagowanie. Niemniej obserwowany aktualnie ruch powinien być traktowany jedynie jako dynamiczna korekta. Niemniej w momencie powrotu na stałe powyżej poziomu 4,91 zł, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku kolejnego oporu czyli strefy przy okrągłym poziomie 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here