Podczas wtorkowej sesji najsilniejszą walutą w stosunku do złotego okazuje się funt szterling. Zaraz za nim plasuje się dolar i frank. Jedynie euro okazuje się słabsze na wieść o potencjalnym luzowaniu polityki monetarnej przez EBC.


Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Kurd dolara do złotego rośnie piątą sesję z rzędu, a dzisiejsze umocnienie zaprowadziło notowania w okolice poziomu 3,81 zł. Opór znajduje się natomiast na okrągłym poziomie 3,80 zł i jeśli uda się go pokonać na zamknięciu dnia, notowania USD/PLN otworzą sobie drogę do dalszej zwyżki.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) - wykres dzienny - 18 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) – wykres dzienny – 18 czerwca 2019

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Notowania euro oscylują w okolicach poziomu 4,26 zł, utrzymują się przy tym ponad dołkiem ze stycznia br. przy 4,2587, który po wczorajszym powrocie działa jako wsparcie. Jak widać na wykresie dziennym USD/PLN, kurs testował wcześniej poziom 4,2540, jednak znaczna część strat została odzyskana. Jeśli wsparcie zostanie utrzymane, notowania mogą kierować się z powrotem do strefy tworzonej przez poziom 4,2700 oraz przełamaną linię trendu wzrostowego biegnącą od dołka z sierpnia 2018 roku.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) - wykres dzienny - 18 czerwca 2019
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) – wykres dzienny – 18 czerwca 2019

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Funt nakreślił dziś nowe minima trendu spadkowego na poziomie 4,7478, a wczoraj przetestował i odrzucił przełamaną linię trendu spadkowego biegnącą do minimów z 2017 roku, która działała jako opór. Pod wczorajszymi minimami, notowania funta natrafiły na oferty kupna, które umacniają jego kurs. Opór w przypadku dalszej aprecjacji wciąż stanowić może wspomniana linia trendu oraz horyzontalny poziom 4,80 zł. Z kolei wsparcie wypada w pobliżu 4,74 zł.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) - wykres dzienny - 18 czerwca 2019
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) – wykres dzienny – 18 czerwca 2019

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Kurs franka do złotego powrócił w tym miesiącu pod poziom 3,81 zł, który wcześniej zapewniał wsparcie, a teraz działa jako opór. Właśnie dziś notowania po raz kolejny testuję ten poziom w swej roli. Jeśli test okaże się pozytywny, wzrośnie szansa na ruch powrotny w kierunku 3,78 zł. Alternatywnie, pokonanie oporu otwierałoby drogę do szczytu przy 3,85 zł.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) - wykres dzienny - 18 czerwca 2019
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) – wykres dzienny – 18 czerwca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here