Banknoty franka szwajcarskiego (CHF) o nominałach 50, 20, 10, 100W czwartkowe popołudnie najważniejsze waluty, a mianowicie frank, dolar, euro i funt umacniają się do polskiego złotego (PLN). Najwyższy wzrost notuje frank szwajcarski, natomiast euro umacnia się tylko marginalnie (+0,01%).


Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Podczas dwóch poprzednich sesji, kurs franka do złotego osłabiał się i jak widać na poniższym wykresie CHF/PLN, notowania przetestowały wsparcia blisko 3,7818. Dziś natomiast jeśmy świadkami umocnienia CHF na fali decyzji SNB odnośnie polityki monetarnej. Kontynuacja dzisiejszych wzrostów może skierować notowania do oporu w pobliżu 3,81 zł, natomiast kluczowy pozostaje ostatni szczyt przy 3,85 zł.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) - wykres dzienny - 13 czerwca 2019
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) – wykres dzienny – 13 czerwca 2019

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

W miniony piątek kurs dolara do złotówki pokonał dołek z kwietnia br. na poziomie 3,7739 zł. Od tego czasu na zamknięciach dnia cena utrzymuje się pod tym poziomem, który ze wsparcia zmienił się w opór. Jak widać na wykresie dziennym USD/PLN poniżej, kupujący ponownie atakują dziś 3,7739. Skuteczne wybicie na nowe maksima tygodniowe dawałoby szansę na głębszą korektę w kolejnych dniach. Kolejny cel mógłby wtedy stanowić opór przy 3,80 zł, natomiast wsparcie znajdziemy niedaleko 3,74 zł.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) - wykres dzienny - 13 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) – wykres dzienny – 13 czerwca 2019

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Wczorajsze osłabienie euro do złotego zaprowadziło kurs pary walutowej EUR/PLN na nowe minima w tym roku. Jak widać poniżej, poziom 4,2587 (dołek ze stycznia) została pokonany, a dziś odbywa się jego ponowny test, tym razem w roli oporu. Utrzymanie tego poziomu na zamknięciach dnia otwierałoby drogę dalszej przecenie w kierunku minimów z sierpnia 2018 roku przy 4,2464 zł.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) - wykres dzienny - 13 czerwca 2019
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) – wykres dzienny – 13 czerwca 2019

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Być może kluczowe wybicie miało miejsce na parze GBP/PLN. Słabnący funt pokonał bowiem linię trendu wzrostowego biegnącą od dołka z 2017 roku. Jednakże widoczna na poniższym wykresie linia nie jest prowadzona dokładnie po dołkach, a zatem przełamanie nie powinno się traktować jako potwierdzonego. Ponadto, kurs od kilku dni konsoliduje i wiele zależy od kierunku wybicia z tego wąskiego zakresu. Przełamanie dołem wskazywałoby na potencjał do spadków w kierunku 4,74 zł. Z kolei wybicie górę oznaczałoby, że linia trendu powinna zostać zaktualizowana, a cena może się cofać do kluczowego oporu przy 4,86 zł.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) - wykres dzienny - 13 czerwca 2019
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) – wykres dzienny – 13 czerwca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here