Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoWtorkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Przed południem nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych mogących przyczynić sie do powstania większej zmienności na notowaniach popularnych walut. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex we wtorek, 17 listopada 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7837 zł 17.11.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,4932 zł 17.11.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,0123 zł 17.11.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1577 zł 17.11.2020, godzina 12:00

Kurs euro wzrósł o ponad 2 grosze

Kurs euro wzrósł we wtorek przed południem o ponad 2 grosze. Nie zmienia to jednak faktu, iż już od ponad tygodnia utrzymuje się na tym samym rejonie. Nawet jeżeli obecna aprecjacja będzie kontynuowana, jej potencjał wydaje się dość ograniczony. Najbliższy istotny opór znajduje się bowiem już w okolicy 4,5150 zł, a więc zaledwie niespełna 2 grosze powyżej obecnego kursu euro.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka znów powyżej 4,15 zł

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł we wtorek przed południem o ponad 2 grosze negując w ten sposób wczorajsze zejście poniżej 4,15 zł. Jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania rejonu 4,17 zł. Dopiero trwałe wybicie powyżej tej strefy mogłoby bowiem otworzyć drogę do większej aprecjacji, dla której realnymi zasięgami mogłyby wówczas wydawać się nawet okolice 4,2480 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta znów powyżej 5 zł

Kurs funta wzrósł we wtorek przed południem o ponad 3 grosze. Aprecjacja ta sprawiła, że notowania GBP ponownie znalazły się powyżej bariery 5 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby w najbliższym czasie ponownie wzrosnąć do 5,0677 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara w okolicy wsparcia

Kurs dolara wzrósł we wtorek przed południem o niespełna 1 grosz. W dalszym ciągu znajduje się on w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 3,78 zł. Gdyby tylko strefa ta została trwale pokonana, kurs dolara mógłby osunąć się do 3,7420 zł, bądź nawet do 3,66 zł

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułR22 planuje przeznaczyć na dywidendę min. 30% zysku z r. obr. 2019/2020
Następny artykułMedinice ma porozumienie z partnerem z USA ws. dystrybucji testów na COVID-19
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here