Naga MarketsKurs euro, dolara, funta i franka do złotegoEuro uległo na przestrzeni ostatnich dni gigantycznej przecenie. Tylko od początku tygodnia notowania wspólnej waluty osunęły się bowiem o 7,5 grosza, osiągając w ten sposób najniższy poziom od niemal dwóch miesięcy. Jeszcze większe spadki odnotował dolar amerykański, którego kurs osunął się od początku tygodnia o ponad 8 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 20 sierpnia br. deprecjacji do niemal 14 groszy. Fakt ten sprawił, że notowania amerykańskiej waluty również znalazły się na najniższym poziomie od pierwszej połowy lipca br.

Polski złoty najsilniejszy od dwóch miesięcy

Ekonomiści banku Millenium wskazują, iż argumentami wspierającymi umocnienie polskiego złotego są przede wszystkim czynniki lokalne takie jak m.in. wzrost inflacji co z kolei napędzać może oczekiwania na bardziej agresywny ruch ze strony Rady Polityki Pieniężnej aniżeli 15 bps w listopadzie.Mimo to, w ich ocenie, na wcześniejszą reakcję ze strony RPP nie ma co liczyć.

Eksperci wskazują także, że istotnym wydarzeniem dla notowań polskiego złotego będzie w tym tygodniu piątkowa publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy. Wskazują oni bowiem, że pozytywna niespodzianka stanowiłyby wsparcie dla sentymentu globalnego.

– Wzrost apetytu na ryzyko postrzegamy jako kolejny argument w oczekiwanym umocnieniu polskiej waluty – przyznają ekonomiści banku Millenium dodając, iż źródłem niepewności w tym tygodniu pozostanie natomiast kwestia uchwały Sądu Najwyższego w sprawie walutowych kredytów hipotecznych. Pierwotnie planowana jest ona na najbliższy czwartek, ale mimo to nadal nie można wykluczyć kolejnych opóźnień.

Eksperci wskazują także, iż oczekiwane umocnienie złotego do euro daje fundament by zakładać spadek także pary USD/PLN w tym tygodniu.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax index | nasdaq | wykres bitcoin | akcje mercator | kurs akcji asseco | kurs dolara notowania | polenergia kurs akcji | pekao kurs akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Poprzedni artykułInwestorzy masowo wycofują bitcoiny z Coinbase! Rezerwy BTC najniższe od 2017 r.
Następny artykułCD Projekt miał 105,05 mln zł zysku netto, 122,61 mln zł zysku EBIT w I półr.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here