Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Pod koniec dnia polski złoty osłabiał się w stosunku do euro, franka szwajcarskiego, funta szterlinga i dolara amerykańskiego. 


  • Kurs euro w okolicy istotnego oporu
  • Kurs franka zmierza w kierunku 3,86 zł
  • Kurs funta odrzuca istotny opór?
  • Kurs dolara zmierza w kierunku 4,8150 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2741 Euro
USDPLN 3,8443 dolar
GBPPLN 4,9526 funt
CHFPLN 3,8813 frank

Kurs euro najniżej od 1,5 miesiąca

Po trwających nieprzerwanie od dwóch tygodni spadkach, kurs euro zyskuje w trakcie środowej sesji 0,13%. Warto zwrócić jednak uwagę, że w dalszym ciągu utrzymuje się on jednak poniżej pokonanego wczoraj wsparcia (teraz oporu) tj. 4,2750 zł. Okazuje się więc, że jeżeli tylko wybicie to nie zostanie zanegowanej, kurs euro mógłby docelowo osunąć się nawet w okolice 3,2380 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka poniżej 3,89 zł

Kurs franka szwajcarskiego zyskuje w trakcie środowej sesji symboliczne 0,04%. Warto zwrócić jednak uwagę, że notowania pary walutowej CHFPLN od pewnego czasu poruszają się w trendzie spadkowym i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby osunąć się nawet w rejon 3,86 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta testuje istotny opór

Po wczorajszych, niezwykle dynamicznych spadkach, kurs funta odrabia w środę 0,27%. W dalszym ciągu utrzymuje się on jednak poniżej istotnego oporu w wysokości 4,9730 zł. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, notowania pary walutowej GBPPLN mogłyby wrócić nawet w okolice 4,86 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara poniżej 3,85 zł

Kurs dolara zyskuje w trakcie środowej sesji skromne 0,19%. W dalszym ciągu utrzymuje się on jednak w trendzie wzrostowym, a trwające od początku wzrosty zdecydowanie bardziej przypominają jedynie formę korekty aniżeli próbę zmiany ogólnego nastawienia rynku. Jeżeli teza ta się potwierdzi, kurs dolara mógłby osunąć się w okolice 3,8150 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLPP planuje w 2020 roku 10,5 mld zł przychodów. Notowania w konsolidacji
Następny artykułBitcoin spada poniżej 7300 USD po przesłuchaniu Marka Zuckerberga ws. Libry
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here