Naga MarketsKurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPolski złoty osłabił się od początku euro w stosunku do funta o ponad 4 grosze, w wobec dolara amerykańskiego o ponad 8 groszy, w relacji do euro o ponad 33 grosze a w stosunku do franka szwajcarskiego o ponad 35 groszy. Mimo tak znacznej deprecjacji, Jerzy Kropiwnicki będący członkiem Rady Polityki Pieniężnej uważa, że korzystnym dla naszej gospodarki mogłoby być jeszcze większe osłabienie rodzimej waluty.

  • Polski złoty powinien być jeszcze słabszy
  • Słabość złotego wspiera polski eksport

Złoty powinien być słabszy

Członek Rady Polityki Pieniężne (RPP) Jerzy Kropiwnicki przyznał w wywiadzie dla telewizji Biznes24, że jego zdaniem kurs złotego nadal powinien utrzymywać się na niższym poziomie.

Ekonomista uważa bowiem, że bardzo ważnym składnikiem wszystkich motorów, które wspierają wzrost gospodarczy lub hamują spadek PKB jest nasz eksport, a nasza konkurencyjność międzynarodowa nadal w znacznej mierze zależy od tego, jak wyglądają przeliczniki złotego do dolara i euro, przede wszystkim do euro. (…) Do tej pory, chwalić Boga, eksport kształtował się całkiem nieźle i trzeba to po prostu nadal utrzymywać, a jeżeli dałoby się to wzmocnić, byłoby dobrze.

Nie wskazał on jednak jaki konkretnie kurs złotego byłby wystarczający. Zapytany, czy złoty na poziomie 4,60 euro byłby wystarczający przyznał, że trudno to tak od razu powiedzieć, trzeba obserwować, co dzieje się w handlu zagranicznym.

Kurs euro w okolicy 4,60 zł

Kurs euro wzrósł w czwartek przed południem o 1,5 grosza. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że od 13 października zyskał on już niemal 13 groszy a od 19 sierpnia blisko 21 groszy. Euro po 4,60 zł to za mało?

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSłabość złotego pogłębia się pomimo dobrej atmosfery na globalnych rynkach
Następny artykułMCI ma w planach 3-5 nowych inwestycji w horyzoncie kolejnych 2 lat
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here