Naga MarketsKurs złotego odzyska siły, a kurs euro wznowi spadki wraz z powrotem koniunkturyEuropa Środkowo-Wschodnia znalazła się w najgorszym kryzysie od czasu upadku komunizmu w obliczu skutków pandemii COVID-19. Jednak ostatnie odczyty danych wskazały, iż polska gospodarka nie ucierpiała tak mocno jak oczekiwano. Taki stan rzeczy sprawił, iż ekonomiści w Danske Banku dostrzegają powrót siły złotego (PLN) w drugiej połowie roku wraz z ożywieniem gospodarczym w globalnej i polskiej gospodarce.

Kurs EURPLN: Złoty odnotuje nieznaczne ożywienie w drugiej połowie roku – Danske Bank

Kurs euro do dolara europa kontynentPodczas gdy kraje rozciągające się od Bałtyku po Morze Czarne zapobiegły rekordowym spadkom, jakie odczuły duże gospodarki krajów Europy Zachodniej, zamknięcie fabryk, sklepów i usług spowodowało ogromny spadek zysków firm i wzrost bezrobocia w Europie Środkowo-Wschodniej, największy od czasu upadku komunizmu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Uważamy, że złoty może się teraz ustabilizować w ciągu najbliższego miesiąca, być może para EURPLN wzrośnie nieco wyżej, gdy globalna i polska gospodarka przeżywa głęboką recesję – napisano w raporcie.

Zeszłotygodniowe odczyty dały chwilę oddechu polskiemu złotemu. Gospodarka nie spowalnia tak znacznie jak sądzono, a na tle innych państw wciąż wyglądamy bardzo solidnie. Również wzrost cen jest na razie w normie.

Latem i jesienią spodziewamy się, że kurs EURPLN wznowi impuls spadkowy w miarę ożywienia gospodarki światowej i polskiej, a apetyt na globalne ryzyko powróci na rynki. Prognozujemy spadek EURPLN z obecnego poziomu 4,57 do 4,45 w perspektywie trzech miesięcy (3M) i dalej do 4,40 w 6M i 4,40 w 12M – podsumowano.

Kurs EURPLN na interwale dziennym,tradingviewcom
Kurs EURPLN na interwale dziennym,tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin po 75 000 USD za 3 lata – tak uważa Robert Kiyosaki
Następny artykułŻywiec już bez dodatkowej dywidendy za rok 2019
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here