W środowe popołudnie notowania dolara, euro, funta i franka nie zmieniły znacząco swojego położenia w relacji do ceny otwarcia. Sprawdźmy, co działo się na parach USD/PLN, EUR/PLN, GBP/PLN oraz CHF/PLN po godzinie 17:30.


Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Dolar traci do złotego 0,6%, chociaż wcześniej w ciągu dnia cena osunęła się w okolice poziomu 3,7828. Na zamieszczonym u dołu strony wykresie widać, że para walutowa USD/PLN testuje wsparcie w okolicach okrągłego poziomu 3,80 zł. Jeśli na zamknięciu dnia sprzedającym nie uda się go pokonać, wzrośnie szansa na odbicie w kierunku 3,82 zł.

InvestCuffs

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Euro do polskiej złotówki utrzymuje się w tym tygodniu pod poziomem 4,28 zł, a dzisiejsze spadki prowadzą notowania pod wsparcie przy 4,2760. Niewiele niżej znajduje się kolejny poziom obrony przy 4,27, który wyznaczają okolice minimów z kwietnia br., a pod nim linia trendu wzrostowego biegnąca od dołka z sierpnia 2018 r.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Odmiennie do dwóch poprzednich walut, kurs funta umacnia się do złotówki. Pierwsza wzrostowa sesja miała miejsce wczoraj, a dziś cena zawiera się w jej zakresie. Siła wzrostów jest niewielka, podobnie jak zmienność na pozostałych parach walutowych omawianych w tym wpisie. Kontynuacja korekt może skierować notowania do oporu przy 4,86 zł, jednakże to dość optymistyczny scenariusz biorąc pod uwagę ostatnie spadki.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Frank po teście majowych maksimów na początku tygodnia utkwił w konsolidacji. Jak widać na wykresie dziennym CHF/PLN poniżej, wczoraj i dziś tworzy się formacja inside bar, w której świecę matkę stanowi zakres poniedziałkowych notowań. W przypadku wybicia dołem minimów z poniedziałku, sprzedający będą musieli się zmierzyć ze wsparciem przy 3,81 zł. Z kolei od góry opór wyznacza strefa między 3,8569 0 3,8633.

Kurs USD/PLN, EUR/PLN, GBP/PLN oraz CHF/PLN - wykresy dzienne - 5 czerwca 2019 r.
Kurs USD/PLN, EUR/PLN, GBP/PLN oraz CHF/PLN – wykresy dzienne – 5 czerwca 2019 r.

Aktualne kursy walut

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here