Polski złoty osłabił się w minionym tygodniu. Jak będą kształtowały się kursy USD, EUR, CHF i GBP po Nowym Roku?
Pary walutowe z polskim złotym

W ostatnim tygodniu ubiegłego roku mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na polskim złotym, co było wynikiem spekulacji odnośnie kolejnej obniżki stóp procentowych w naszym kraju już w pierwszym kwartale 2021 roku. Nasza krajowa waluta osłabiła się względem euro, dolara, franka i funta. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty zakończył tydzień pod kreską
  • Złotówka osłabiła się w związku ze spekulacjami odnośnie obniżki stóp procentowych w Polsce
  • Co przyniesie Nowy Rok na parach z PLN?
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7136 zł 31.12.2020, godzina 15:30
Kurs euro EURPLN 4,5576 zł 31.12.2020, godzina 15:30
Kurs funta GBPPLN 5,0756 zł 31.12.2020, godzina 15:30
Kurs franka CHFPLN 4,2195 zł 31.12.2020, godzina 15:30

Kurs dolara z perspektywą dalszej przeceny?

Notowania USD/PLN znajdują się w korekcie wzrostowej, w trendzie spadkowym. W minionym tygodniu sprzedający pojawili się nieznacznie poniżej strefy oporowej przy 3,77 zł, która pozostaje kluczowa w średnim terminie. Obserwowany przed weekendem ruch w górę przypomina swoim kształtem korektę prostą ABC, co zgodnie z teorią Fal Elliotta przemawia za kontynuacją trendu spadkowego. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 3,6550 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs franka ma za sobą dobry tydzień

CHF/PLN kończy tydzień na plusie pomimo cofnięcia przed weekendem. Patrząc na wykres, na kursie franka szwajcarskiego doszło do wyjścia powyżej oporu przy 4,2450 zł, jednak euforia nie trwała długo. Cofnięcie poniżej, może przemawiać za dalszymi spadkami. Najbliższe wsparcie znajduje się przy 4,1840 zł, a kolejne przy 4,1450 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs euro zawraca w strefie przy 4,62 zł

Kurs euro rozpoczął ostatnią sesję przed weekendem od solidnych wzrostów, jednak ostatecznie znalazł się on pod kreską. Notowania EUR/PLN odbiły się w rejonach tegorocznych maksimów – strefie oporu przy 4,62 zł. Jeżeli kurs wróci poniżej wcześniej pokonanego poziomu 4,56 zł, przecena może przybrać na sile. Niemniej należy zauważyć, że główny trend w średnim terminie pozostaje wzrostowy.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN powyżej 5 zł

W ostatnich dniach także na kursie funta do złotego obserwowaliśmy solidne wzrosty. Patrząc jednak na interwał D1, kurs odbił od oporu wynikającego z wcześniejszych reakcji cenowych przy 5,12 zł, co może przemawiać w krótkim terminie za korektą spadkową. Z kolei kluczowym wsparciem w średnim terminie pozostaje psychologiczna bariera przy poziomie 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here