Naga Marketsnotowania dolara euro franka funta USD EUR CHF GBP wiadomosciCzwartkowa sesja na rynku Forex udowadnia, że polski złoty znalazł stabilizację i że szuka jednocześnie okazji do ewentualnego umocnienia. Korzystając ze słabości dolara wychodzi na trzytygodniowe prowadzenie, a w stosunku do kursu funta rośnie ósmą sesję pod rząd. Z kolei kurs euro wydaje się niewzruszony nad wsparciem 4,32 zł, a notowania franka notując delikatną deprecjację nadal utrzymują się nad 3,95 zł. Sprawdź jak będą kształtowały się kursy walut w końcówce tygodnia.

  • Kurs euro stabilnie nad poziomem 4,32 zł, brak zmienności na eurozłotym
  • Dolar słabnie nie tylko do głównych walut, ale również i do złotego, testując 3-tygodniowe minima
  • Notowania funta nie były tak nisko od miesiąca. GBPPLN ciąży Brexit
  • Frank szwajcarski osuwa się drugi dzień z rzędu, jednak korzysta ze wsparcia na 3,95 zł

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3233 Euro
USDPLN 3,9240 dolar
GBPPLN 4,8039 funt
CHFPLN 3,9548 frank

Dolar najtańszy od 3 tygodni. Kurs USDPLN spada przez wojnę handlową

Mieszane na główki dotyczące wojny handlowej oraz rozpoczynającej się w czwartek kolejnej rundy negocjacji w sprawie podpisania porozumienia na linii USA i Chiny wywołały deprecjację amerykańskiego dolara, który jest wyprzedawany nie tylko w stosunku do głównych walut, ale również aktywów rynków wschodzących. Kurs dolara traci do złotego ponad 0,3% i znajduje się na najniższych poziomach od 3 tygodni, testując 3,92 zł. Notowania USDPLN otwierają sobie drogę do przetestowania wrześniowych dołków wypadających tuż pod 3,90 zł.

Dolar powraca do spadków w czwartek. USDPLN D1
Dolar powraca do spadków w czwartek. USDPLN D1

Kurs euro nadal niewzruszony. EURPLN utrzymuje się nad wsparciem

Gdy dolar traci, kurs euro pozostaje niewzruszony i notowania EURPLN Nadal utrzymują się nad wsparciem 4,32 zł. Zmienność eurozłotego kolejny dzień z rzędu jest mocno ograniczona i dopóki cena nie wybije którejkolwiek z band konsolidacji, para walutowa będzie przesuwała się bokiem bez wyraźniejszych kierunków.

Kurs euro nie potrafi znaleźć kierunku i praktycznie stoi w miejscu. EURPLN D1
Kurs euro nie potrafi znaleźć kierunku i praktycznie stoi w miejscu. EURPLN D1

Frank dołącza do spadków dolara, jednak CHFPLN nadal nad wsparciem 3,95 zł

Notowania franka szwajcarskiego tracą drugą sesję z rzędu, jednak nadal poruszają się nad poziomem wsparcia 3,95 zł, które rozszerza się również na minima wrześniowe zlokalizowane jeden grosz niżej. Chociaż kurs CHFPLN osuwa się w czwartek o 0,22%, to do silniejszej wyprzedaży nadal daleko. Byłaby ona możliwa po wybiciu wspomnianych wsparć, otwierając drogę do poziomów z lipca na wysokości 3,88 zł.

Kurs franka traci, jednak nadal bezpieczny nad wsparciem. CHFPLN D1
Kurs franka traci, jednak nadal bezpieczny nad wsparciem. CHFPLN D1

Kurs funta pogłębia spadki. GBPPLN nie był tak nisko od miesiąca

Po środowym zejściu o 0,25%, kurs funta w czwartek dodaje kolejne 0,1% do swojej deprecjacji i testuje poziom 4,80 zł, najniższy od ponad miesiąca. Od zeszło miesięcznych maksimów GBPPLN osuwa się już o 18 groszy i jest potwierdzeniem słabości funta oraz utrzymującej się stabilizacji złotego (z przechyleniem w kierunku umocnienia). Jeżeli okrągły poziom 4,80 zł udałoby się wybić, wtedy para walutowa mogłaby zejść w kierunku 4,76 zł, gdzie przebiegają szczyty z lipca.

Kurs funta traci do złotówki ósmą sesję z rzędu. GBPPLN D1
Kurs funta traci do złotówki ósmą sesję z rzędu. GBPPLN D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here