Naga Markets

Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPolski złoty doświadczył w ostatnim czasie wyraźnego osłabienia. To też sprawiło, że kurs franka osiągnął najwyższy poziom w historii, a dolar otarł się o nowe ATH. Na przestrzeni ostatnich dni PLN odrobił jednak część z tych strat. Jak więc obecnie kształtują się kursy polskiego złotego, euro, dolara, franka i funta?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 28 sierpnia 2022 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,7550 zł 28.08.2022, godzina 9:50
Kurs euro EURPLN 4,7381 zł 28.08.2022, godzina 9:50
Kurs funta GBPPLN 5,5824 zł 28.08.2022, godzina 9:50
Kurs franka CHFPLN 4,9226 zł 28.08.2022, godzina 9:50

Kurs euro wzrósł o 13 groszy

Kurs euro wzrastał w pierwszej połowie minionego tygodnia o niemal 4 grosze, powiększając zasięg trwającej od 12 sierpnia br. aprecjacji do przeszło 13 groszy. Zwyżka ta sprawiła, że notowania wspólnej waluty powróciły w rejon technicznego oporu w wysokości 4,7850 zł.To właśnie w okolicy tego oporu pojawiła się reakcja podażowa, wskutek której kurs euro osunął się w drugiej głowie minionego tygodnia o ponad 5 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania wspólnej waluty mogłyby osunąć się do ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 4,7250 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł do najwyższego poziomu w historii

Kurs franka wzrósł na początku minionego tygodnia o niemal 5,5 grosza, powiększając zasięg trwającej od 10 sierpnia br. aprecjacji do przeszło 20 groszy. Aprecjacja ta sprawiła, że notowania szwajcarskiej waluty wybiły górą z trwającej od ponad miesiąca konsolidacji, co z kolei w naturalny sposób napędziło dalszą zwyżkę w kierunku marcowych szczytów, w efekcie czego, za franka trzeba było w środę zapłacić niemal 5 zł, co było najwyższym poziomem w historii. Szwajcarska waluta jeszcze nigdy nie była bowiem tak droga.

W drugiej połowie tygodnia pojawiła się jednak dość wyraźna reakcja podażowa, wskutek której kurs franka osunął się o ponad 9 groszy. Niewykluczone jednak, że tendencja ta okaże się jedynie chwilową korektą, po zakończeniu której szwajcarska waluta powróci na ścieżkę wzrostów.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 19 groszy

Kurs funta wzrósł w pierwszej połowie minionego tygodnia o niemal 10 groszy, powiększając zasięg trwającej od 12 sierpnia br. aprecjacji do przeszło 19 groszy. Mimo, że zwyżka ta nie dotarła w rejon żadnego istotnego poziomu oporu, w minioną środę pojawiła się wyraźna reakcja podażowa, wskutek której notowania szterlinga osunęły się do końca tygodnia o blisko 11 groszy. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, GBP mógłby powrócić w okolice 5,50 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o 31 groszy

Kurs dolara wzrósł na początku minionego tygodnia o ponad 9 groszy, powiększając zasięg trwającej od 10 sierpnia br. aprecjacji do przeszło 31 groszy. Zwyżka ta sprawiła, że we wtorek za dolara znów zapłacić trzeba było ponad 4,82 zł, co było jednym z najwyższych poziomów w historii. Dolar droższy było bowiem jedynie przez chwilę w połowie lipca br.

Tendencja ta zatrzymała się jednak w okolicy technicznego oporu wyznaczonego na podstawie lipcowych szczytów, gdzie już we wtorek ponownie pojawiła się reakcja podażowa.

XTB

Wskutek późniejszych spadków dolar osunął się o niemal 12 groszy, powracając w rejon wcześniej pokonano poru (teraz wsparcia), gdzie z kolei w piątek pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli więc strefa ta zostanie odrzucona, notowania amerykańskiej waluty mogłyby wkrótce powrócić na ścieżkę wzrostów.

Kurs dolara do polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara do polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: alior akcje kupno | notowanie ropy | akcje selvita | giełda ten square games | kurs dolara online | kęty kurs akcji | kurs korony szwedzkiej prognozy 2021 | notowania orlen |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here