Polski złoty odrabia straty do dolara, euro ,franka i funta. Kurs USD/PLN wraca poniżej 3,72 zł.
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas ostatniej sesji w tym roku możemy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. Nasza krajowa waluta odrabia poranne straty, jednak aktualnie znajduje się na plusie jedynie w ujęciu z euro i dolarem, podczas gdy wciąż traci nieznacznie do franka i funta. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty odrabia poranne straty wobec głównych walut
  • Funt brytyjski odbija od oporu przy 5,12 zł
  • EUR i USD tracą do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7180 zł 31.12.2020, godzina 14:30
Kurs euro EURPLN 4,5656 zł 31.12.2020, godzina 14:30
Kurs funta GBPPLN 5,0701 zł 31.12.2020, godzina 14:30
Kurs franka CHFPLN 4,2273 zł 31.12.2020, godzina 14:30

Kurs dolara wymazuje poranne wzrosty

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN nie były w stanie utrzymać porannej zwyżki. Sprzedający pojawili się nieznacznie poniżej strefy oporowej przy 3,77 zł, która pozostaje kluczowa w średnim terminie. Aktualnie obserwowany ruch w górę przypomina swoim kształtem korektę prostą ABC, co przemawia z kontynuacją trendu spadkowego. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 3,6550 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

 – Dziś po godzinie 11:00 Narodowy Bank Polski ustalił ostatnie kursy walutowe względem polskiego złotego w tym roku. Jeśli celem NBP było osiągnięcie wysokiego fixingu, który przełożył się na wzrost zysku banku (o czym pisaliśmy w porannym artykule dotyczącym PLN), niewykluczona jest korekta na parach z polskim złotym. Co prawda są to jedynie spekulacje, jednak jeśli są one słuszne, PLN ma szansę na odrobienie strat z ostatnich sesji. W ostatniej godzinie widać ruchy wskazujące na słuszność tej tezy, kurs EUR/PLN spada do poziomu 4,5550 zł, z kolei USDPLN do 3,71 zł. – komentują analitycy XTB.

Kurs funta GBP/PLN odbija od strefy przy 5,12 zł

Na kursie funta do złotego także obserwowaliśmy solidne wzrosty o poranku. Niemniej patrząc na interwał D1, kurs odbił od oporu wynikającego z wcześniejszych reakcji cenowych przy 5,12 zł, co przemawia za korektą spadkową. Kluczowym wsparciem w średnim terminie pozostaje psychologiczna bariera przy poziomie 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro odbija od oporu przy 4,62 zł

Kurs euro rozpoczął czwartkową sesje od solidnych wzrostów, jednak aktualnie znajduje się on pod kreską. Notowania EUR/PLN odbiły się w rejonach tegorocznych maksimów – strefie oporu przy 4,62 zł. Jeżeli kurs wróci poniżej wcześniej pokonanego poziomu 4,56 zł, przecena może przybrać na sile. Niemniej należy zauważyć, że główny trend pozostaje wzrostowy.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka wraca poniżej oporu przy 4,2450 zł

Na kursie franka szwajcarskiego doszło do wyjścia powyżej oporu przy 4,2450 zł, jednak euforia nie trwała długo. Druga część dnia przynosi zmianę sentymentu i spadki. Zamknięcie się świecy D1 na aktualnym poziomie bądź niżej, będzie przemawiać za dalszymi spadkami. najbliższe wsparcie znajduje się przy 4,1840 zł, a kolejne przy 4,1450 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here