Naga MarketsNotowania polskiego złotego w tym tygodniu kontynuują ruch w górę. Wczoraj wartość indeksu BOSSAPLN zwyżkowała do okolic 90 pkt. Dzisiaj rano pojawiła się presja podażowa, jednak póki co jest ona odpychana przez stronę popytową. W rezultacie, notowania indeksu BOSSAPLN poruszają się obecnie tuż poniżej 90 pkt.

Notowania BOSSAPLN - dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Wzrostom notowań polskiego złotego sprzyjało polepszenie nastrojów na globalnych rynkach finansowych i związany z tym spadek awersji inwestorów do ryzyka. Niemniej, pojawiają się wątpliwości, czy ten stan może utrzymać się przez kolejne dni. Dzisiejszy poranek pokazuje, że chociaż PLN stara się podtrzymać zwyżkę, to nie ma siły do wybijania się ponad wczorajsze szczyty.

Odreagowanie na PLN widać również na głównych parach walutowych z rodzimą walutą. Wczoraj notowania USD/PLN zniżkowały do okolic 3,86, lecz dzisiaj rano odbiły w górę ponad 3,87. Wartość EUR/PLN wczoraj zeszła poniżej 4,28, jednak dzisiaj z powrotem zbliża się do 4,29. Kurs CHF/PLN, po środowym zejściu w okolice 3,88, dzisiaj rano pnie się w górę, zbliżając się do 3,90. Wyjątkiem jest jedynie GBP/PLN, który w ostatnich dniach wyraźnie zwyżkował i dopiero teraz wyhamował, poruszając się w okolicach 4,94-4,95.

Notowania USD/PLN - dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne

Dzisiaj w Polsce pojawią się istotne dane dotyczące przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia, jak również koniunktury konsumenckiej. Opublikowany zostanie także protokół z posiedzenia RPP. Niemniej, lokalne dane mogą pozostawać w cieniu informacji ze Szczytu Unii Europejskiej (zwłaszcza tych dotyczących Brexitu), a później licznych danych makro z USA.

 

Notowania EUR/PLN - dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here