Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPiątkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Finax

Kursy walut na rynku Forex w piątek, 29 stycznia 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7316 zł 29.01.2021, godzina 13:00
Kurs euro EURPLN 4,5267 zł 29.01.2021, godzina 13:00
Kurs funta GBPPLN 5,1170 zł 29.01.2021, godzina 13:00
Kurs franka CHFPLN 4,1978 zł 29.01.2021, godzina 13:00

Kurs euro spadł o niemal 4 grosze

Kurs euro osunął w piątek od rana o niespełna 2 grosze powiększając w ten sposób zasięg trwających od wczoraj spadków do blisko 4 groszy. Warto zwrócić uwagę, że deprecjacją ta rozpoczęła się w okolicy technicznego oporu w wysokości 4,55 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 4,51 zł. Gdyby jednak wsparcie to zostało pokonane, kurs euro mógłby osunąć się do 4,4850 zł, 4,4560 zł, bądź nawet do 4,42 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 4 grosze

Kurs franka szwajcarskiego osunął w piątek od rana o ponad 2 grosze powiększając w ten sposób zasięg trwających od wczoraj spadków do blisko 4,5 grosza. Warto zwrócić uwagę, że deprecjacją ta rozpoczęła się w okolicy technicznego oporu w wysokości 4,23 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 4,16-4,15 zł zł. Gdyby jednak wsparcie to zostało pokonane, kurs franka mógłby osunąć się nawet do 4,0870 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o ponad 5 groszy

Kurs funta spadł w piątek o poranku o ponad 3 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od środy deprecjacji do ponad 5 groszy. Spadki te doprowadziły do zanegowania niedawnego wybicia technicznego oporu w wysokości 5,1250 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby osunąć się do 5,08 zł, bądź nawet do 5 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 5 groszy

Kurs dolara osunął w piątek od rana o niemal 2 grosze powiększając w ten sposób zasięg trwających od wczoraj spadków do blisko 5 groszy. Warto zwrócić uwagę, że deprecjacją ta rozpoczęła się w okolicy technicznego oporu w wysokości 3,75 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej. Gdyby jednak wsparcie to zostało pokonane, kurs dolara mógłby osunąć się nawet do 3,62 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq index notowania | biomedlub akcje | kursy funta | eurusd | sp 500 index |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs złotego z niższą zmiennością przez NBP. EUR/PLN próbował pokonać 4,56 zł
Następny artykułZłoto: kolejny atak na opór
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here