Naga MarketsPolski złoty nie ma sobie równych! PLN zyskuje w stosunku do euro, funta i dolaraPiątkowa sesja przebiega na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. Przez wzgląd na niemal pusty kalendarz makroekonomiczny zmienność na notowaniach najpopularniejszych walut jest znikoma. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że dobre dane z naszego, rodzimego rynku pracy przyczyniły się do niewielkiej aprecjacji polskiego złotego. PLN umacnia się dziś bowiem w relacji do euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara.

Kursy walut na rynku Forex w piątek, 24 kwietnia 2020 r.

  • Kurs euro EURPLN spada o 2 grosze
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN spada o 2 grosze
  • Kura funta GBPPLN spada o 2 grosze
  • Kurs dolara USDPLN spada o 2 grosze
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1895 zł 24.04.2020, godzina 13:15
Kurs euro EURPLN 4,5218 zł 24.04.2020, godzina 13:15
Kurs funta GBPPLN 5,1832 zł 24.04.2020, godzina 13:15
Kurs franka CHFPLN 4,2950 zł 24.04.2020, godzina 13:15

Kurs euro spadnie do 4,50 zł?

Kurs euro osuwa się w trakcie piątkowej sesji o niemal 2 grosze. Mimo to, w dalszym ciagu utrzymuje się on jednak powyżej ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 4,50 zł co jest jednym z najwyższych poziomów od marca 2009 roku. Nawet jeżeli w najbliższym czasie tendencja spadkowa będzie kontynuowana, mogłaby ona okazać się jedynie formą korekty. Z czysto technicznego punktu widzenia, kurs euro mógłby bowiem w najbliższym czasie osunąć się w okolice wspomnianego już wcześniej poziomu 4,50 zł bądź nawet 4,40 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego najwyżej od “Czarnego Czwartku”

Kurs franka szwajcarskiego spada w trakcie piątkowego handlu o ponad 2 grosze. Warto zwrócić jednak uwagę, że w dalszym ciagu porusza się on w trwającym od ponad miesiąca trendzie horyzontalnym. Fakt ten sprawia, że kurs franka w dalszym ciagu utrzymuje się na jednym z najwyższych poziomów od pamiętnego “Czarnego Czwartku” ze stycznia 2015 roku. Nawet jeżeli deprecjacja CHF będzie kontynuowana, kurs franka mógłby w najbliższym czasie osunąć się w okolice 4,1850 zł, bądź nawet 4,0850 zł. Przetestowanie tych poziomów nie zmieniłoby jednak ogólnego, panującego od dłuższego czasu trendu wzrostowego.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrośnie do 5,35 zł?

Kurs funta spada w piątek o ponad 2 grosze. Warto zwrócić jednak uwagę, że w dalszym ciągu utrzymuje się on powyżej ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 5,15 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet do 5,35 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara stabilizuje się

Kurs dolara spada w trakcie piątkowej sesji o ponad 2 grosze, zmniejszając tym samym zasięg trwających od początku tygodnia wzrostów do nieco ponad 3 groszy z niemal 8 groszy. W dalszym ciągu mieści się on jednak w obrębie trwającej od ponad miesiąca konsolidacji i niewiele wskazuje, by tendencja ta miała nagle ulec zmianie.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingViewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSłabe odczyty indeksów PMI spowodowane panującą sytuacją
Następny artykułJak zmieni się biznes po pandemii koronawirusa?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here