Naga MarketsUrna do wyborówJak wynika z sondaży przy lokalach wyborczych (exit poll) wygranym wyborów parlamentarnych w 2019 roku zostało ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość (PiS) zdobywając niemal 44% poparcia. Oprócz tego w sejmie znajdą się jeszcze cztery inne partie: Koalicja Obywatelska, Lewica, Koalicja Polska (PSL-Kukiz) oraz Konfederacja. Po godzinie 23:00, wraz z otwarciem rynków po weekendzie, polski złoty marginalnie traci do euro, dolara oraz franka.


Wybory parlamentarne 2019: Exit poll wskazuje na wygraną PiS i większość w sejmie

  • Prawo i Sprawiedliwość (PiS) uzyskało pierwsze miejsce z 43,6% poparcia,
  • Koalicja Obywatelska znalazła się na drugim miejscu z 27,4%,
  • Lewica 11,9% głosów,
  • Koalicja Polska (PSL-Kukiz) 9,6% głosów,
  • Konfederacja z 6,4% głosów.

„Według przeprowadzonych przez telewizje symulacji na podstawie danych Ipsos, wyniki te oznaczałyby, że PiS uzyskałoby 239 miejsc w 460-osobowym Sejmie, KO miałaby 130 posłów, Lewica – 43, Koalicja Polska (PSL-Kukiz) – 34 oraz Konfederacja -13” – komentuje ISB News. Frekwencja wyborcza miała przekroczyć 60% i być wyższą o 10 p.p. w stosunku do głosowania w 2015 roku oraz najwyższą w historii wolnych wyborów w Polsce. Oficjalne, pełne wyniki wyborów PKW poda najprawdopodobniej we wtorek.

Kurs euro i kurs dolara marginalnie w górę do złotówki

Po godzinie 23:00, gdy na rynek powróciły notowania instrumentów finansowych, polski złoty delikatnie tracił do głównych konkurentów. Kurs dolara powracał nad poziom 3,90 zł, kurs euro utrzymuje się w okolicach 4,30 zł, a kurs franka odbija najsilniej, ponad 0,3%, powracając nad poziom 3,91 zł.

W odwrocie znalazł się jedynie kurs funta, który po dwóch dniach bardzo silnych spadków koryguje o 0,1% i wyceniany jest poniżej 4,93 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here