Polski złoty kończy tydzień pod kreską, kurs funta mocno w górę, euro, frank i dolar także na plusie
Pary walutowe z polskim złotym

Ostatni, niepełny tydzień handlowy na polskim złotym przyniósł słabość naszej krajowej waluty. Złotówka przeceniła się najmocniej względem funta brytyjskiego, który zyskiwał w związku z porozumieniem w sprawie umowy handlowej między UE, a Wielką Brytanią. PLN osłabił się także w ujęciu do euro, franka i dolara. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty utraci w skali tygodnia do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski wraca w okolice okrągłego poziomu 5 zł
  • Kurs franka próbuje wrócić do kanału wzrostowego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6906 zł 26.12.2020, godzina 09:00
Kurs euro EURPLN 4,4955 zł 26.12.2020, godzina 09:00
Kurs funta GBPPLN 4,9997 zł 26.12.2020, godzina 09:00
Kurs franka CHFPLN 4,1425 zł 26.12.2020, godzina 09:00

Kurs dolara do złotego w korekcie wzrostowej

Notowania USD/PLN zakończyły ostatni tydzień na plusie przerywając złą passę, trwającą od dłuższego czasu. Niemniej patrząc technicznie na interwał W1, główna tendencja wciąż pozostaje spadkowa, a obecny ruch w górę należy (przynajmniej na razie) traktować jedynie jako korektę. Wydaje się, że dopóki kurs nie przebije strefy oporu przy 3,79 zł, to sprzedający mają przewagę. W długim terminie niewykluczony jest nawet ruch w kierunku współczynnika 78,6%, który został zaznaczony na poniższym screenie.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

Kurs funta GBP/PLN wraca w okolice 5 zł

Na kursie funta do złotego możemy obserwować bardzo dobre nastroje. Kurs GBP/PLN ruszył mocno w górę w ostatnich dniach w związku z długo wyczekiwanym porozumieniem w sprawie umowy handlowej pomiędzy UE, a Wielką Brytanią. Notowania zakończyły tydzień na solidnym plusie i wróciły w okolice poziomu 5 zł. Jeżeli pozytywny sentyment utrzyma się w kolejnych dniach, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku strefy oporu przy 5,1560 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro z szansą na dalsze wzrosty?

Kurs euro także umocnił się w ostatnich dniach do złotego. Notowania wróciły powyżej wcześniej pokonanej linii trendu, co może zapowiadać dalszy ruch na wyższe poziomy. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, w średnim terminie należy się spodziewać ruchu w kierunku oporu przy 4,63 zł. Kluczowym wsparciem pozostaje z kolei szeroka strefa przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka walczy w rejonach dolnego ograniczenia kanału wzrostowego

Na kursie CHF/PLN także mogliśmy obserwować wzrosty w minionym tygodniu. Niemniej patrząc na sytuację techniczną na CHF/PLN wcale nie wygląda ona tak korzystnie dla kupujących. Notowania mają bowiem wyraźny problem z powrotem do wybitego wcześniej kanału wzrostowego. Ponadto kluczowym oporem pozostaje tutaj strefa przy 4,20 zł i tak długo jak notowania nie wrócą powyżej, głębsza korekta spadkowa może mieć miejsce.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJak oznaczyć maksimum i minimum poprzednich świec w MT4?
Następny artykułKurs euro ma spaść według zaskakującej prognozy Danske Bank na 2021 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here