Polski złoty kończy tydzień mieszanie, dolar i frank w dół, euro i funt w górę w piątek 10 lipca
Pary walutowe z polskim złotym

Koniec tygodnia nie przynosi większych ruchów na polskim złotym. Główne pary walutowe w ujęciu z PLN pozostają w konsolidacji. Patrząc tylko i wyłącznie na ujęcie dzienne, złoty nieznacznie zyskuje do franka i dolara, jednak traci w ujęciu z funtem i euro. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy piątkową sesję w mieszanych nastrojach
  • Złotówka traci nieznacznie do funta i euro
  • Dolar i frank na niewielkim minusie w ujęciu do PLN
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9527 zł 10.07.2020, godzina 18:35
Kurs euro EURPLN 4,4671 zł 10.07.2020, godzina 18:35
Kurs funta GBPPLN 4,9900 zł 10.07.2020, godzina 18:35
Kurs franka CHFPLN 4,2030 zł 10.07.2020, godzina 18:35

Kurs dolara znajduje się poniżej oporu przy 3,97 zł

Dolar zyskuje traci dziś zaledwie 0,1% do złotego. Niemniej warto zauważyć, że para walutowa USD/PLN ponownie odbiła się w tym tygodniu od strefy oporowej przy 3,97 zł. Poziom ten pozostaje istotnym oporem w średnim terminie. Dopóki kurs znajduje się poniżej obowiązuje tendencja spadkowa, niemniej należy pamiętać, że z każdym kolejnym testem rośnie ryzyko wybicia górą.

W w przypadku zanegowania wspomnianej strefy, ruch wzrostowy mógłby się przedłużyć nawet w kierunku 4,12 zł. Jeżeli natomiast nie dojdzie do wybicia górą, wciąż istnieje szansa na dalsze spadki.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN  na wysokości oporu

Na kursie funta do złotego możemy obserwować kolejną próbę wybicia geometrii. Niemniej jak widać na poniższym wykresie, kurs GBP/PLN ma wyraźny problem z oporem wynikającym z układu 1:1 oraz strefy wcześniejszej reakcji.

W średnim terminie wciąż możemy mówić o sekwencji spadkowej. Oporem pozostają okolice poziomu 4,9870 zł, gdzie znajduje się górne ograniczenie układu Overbalance. Z kolei najbliższe wsparcie wypada przy poziomie 4,91 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego w konsolidacji

Kurs euro do złotego znajduje się dziś na symbolicznym plusie. Niemniej patrząc na wykres, notowania EUR/PLN utknęły w w rejonach oporu, który wynika z górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1 przy 4,47 zł. Lokalnie obowiązuje więc ruch boczny, a na wyjaśnienie sytuacji musimy zaczekać.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN bez większych zmian

Frank szwajcarski znajduje się dziś nieznacznie pod kreską w ujęciu do złotego. Para walutowa, znajduje się co prawda powyżej ważnego oporu przy 4,1850 zł, jednak nie widać chęci na atak wyższych poziomów.

Z technicznego punktu widzenia, jeżeli w najbliższych dniach będzie się ona utrzymywała powyżej, możliwy będzie ruch w kierunku poziomu 4,24 zł. Z drugiej strony, cofnięcie poniżej może doprowadzić do głębszej korekty spadkowej. Niemniej w ostatnich dniach dominuje tendencja boczna a zmienność pozostawia wiele do życzenia.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWielka Brytania: Największa recesja w G-20. Wzrost długu o 160 mld GBP
Następny artykułBlok po 22 – 10 lipca 2020: EUR/USD, Złoto
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here