Naga MarketsNotowania polskiego złotego zwyżkowały w pierwszej połowie września, jednak w tym tygodniu dobra passa rodzimej waluty się skończyła. Wzrost globalnej awersji do ryzyka zniechęcił inwestorów globalnych do walut naszego regionu, co poskutkowało odreagowaniem spadkowym na wykresie notowań indeksu polskiego złotego. Indeks BOSSAPLN w rezultacie wczoraj i dzisiaj rano poruszał się w okolicach 88,65-88,70 pkt. i dopiero obecnie delikatnie wzrósł do 88,80 pkt.

NotowaniBOSSAPLN - dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Opublikowany dzisiaj rano Wskaźnik Dobrobytu wg BIEC nie wpłynął istotnie na notowania polskiego złotego. Dużo większy wpływ na wartość PLN mogą mieć dane dotyczące dynamiki produkcji przemysłowej w sierpniu, których publikacja zaplanowana jest na godzinę 10:00.

Niemniej, polski złoty prawdopodobnie pozostanie wrażliwy także na informacje z szerokiego rynku. W późniejszych godzinach czeka nas seria istotnych wydarzeń i danych w Europie i w Stanach Zjednoczonych, co niewątpliwie nie pozostanie bez znaczenia na rynkach walutowych naszego regionu.

Po wczorajszej decyzji Fed, umocnił się amerykański dolar, także względem polskiej waluty. Notowania USD/PLN zwyżkowały, jednak wzrosty nie były spektakularne. Kurs tej pary walutowej wzrósł wczoraj z okolic 3,9140 do rejonu 3,9290 i dzisiaj rano porusza się blisko wczorajszego zamknięcia. Z kolei na wykresie EUR/PLN wczoraj obserwowaliśmy konsolidację notowań i dopiero dzisiaj rano kurs tej pary walutowej ruszył w górę w kierunku 4,34. Mimo relatywnie słabych danych makro i problemów polityczno-gospodarczych Wielkiej Brytanii, funt nadal umacnia się względem polskiego złotego, a kurs GBP/PLN obecnie dotarł już do okolic 4,90. Jedynie notowania CHF/PLN w ostatnich tygodniach spadają, poruszając się obecnie poniżej poziomu 3,95.

Notowania USD/PLN - dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here