Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoWtorkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Finax

Kursy walut na rynku Forex w piątkę, 5 lutego 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7340 zł 5.02.2021, godzina 15:30
Kurs euro EURPLN 4,4876 zł 5.02.2021, godzina 15:30
Kurs funta GBPPLN 5,1214 zł 5.02.2021, godzina 15:30
Kurs franka CHFPLN 4,1447 zł 5.02.2021, godzina 15:30

Kurs euro wraca do spadków

Kurs euro osunął w trakcie piątkowego handlu o ponad 1 grosz, sygnalizując tym samym zakończenie obserwowanej w środę i czwartek korekty wzrostowej. Jeżeli więc tendencja spadkowa będzie kontynuowana, kurs euro mógłby docelowo osunąć się nawet w okolice 4,45 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 9 groszy

Kurs franka szwajcarskiego osunął się w piątek o niemal 2 grosze. Licząc natomiast od 28 stycznia, zasięg jego deprecjacji przekroczył już 9 groszy. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tych spadków, kurs franka osunął się poniżej technicznego wsparcia w okolicy 4,15 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, CHF mógłby osunąć się docelowo nawet do 4,0870 zł

Kurs funta znów reaguje przy 5,15 zł

Kurs funta wzrastał od wtorku o niemal 9 groszy. Zwyżka notowań szterlinga po raz kolejny zatrzymała się jednak w okolicy technicznego oporu w wysokości 5,1450 zł, gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta ponownie zostanie odrzucona, kurs funta mógłby osunąć się nawet do 5,08 zł.

Kurs dolara wciąż poniżej 3,75 zł

Kurs dolara spadł w piątek o niemal 3 grosze, negując tym samym wczorajsze wybicie powyżej 3,75 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania lini lokalnej tendencji wzrostowej. Trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej deprecjacji USD.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut prognozy | akcje mercator | co to jest blika | biomed-lublin gpw | zloty kurs |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPodwójna recesja w strefie euro. Funt obciążony przez politykę
Następny artykułInwestorki pomagają napędzać wzrost popytu na kryptowaluty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here