Kurs euro EUR/PLN znów poniżej 4.30 zł

Kurs euro (EUR) do polskiego złotego (PLN) od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Warto jednak zwrócić uwagę, że ostatnie spadki nie dotarły w rejon dolnego ograniczenia tej formacji. Zakończyły się one bowiem już w okolicy linii tendencji wzrostowej. Odrzucenie tego wsparcia nie zmieniło jednak ogólnego nastawienia rynku na wzrostowe i od ubiegłego tygodnia znów obserwujemy spadek kursu euro. W chwili obecnej kurs ponownie oscyluje w okolicy linii tendencji wzrostowej. Jej trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w rejon 4.25 zł.

Kurs dolara USD/PLN pokonuje istotne wsparcie

Kurs dolara amerykańskiego osunął się w trakcie poniedziałkowej sesji poniżej niezwykle istotnego wsparcia w rejonie 3,8130, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji dolara nawet w rejon 3,78 zł. Niewykluczone jednak, że w pierwszej kolejności pojawi się korekta wzrostowa, dzięki której rynek przetestuje od dołu ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs funta GBP/PLN znów spada

Kurs funta brytyjskiego nie może zaliczyć ostatnich kilku tygodni do najspokojniejszych. Liczne doniesienia dot. Brexitu sprawiły, że obserwowaliśmy ponadprzeciętną zmienność, która jednego dnia wskazywała na wzrosty a kolejnego na spadki. W chwili obecnej funt znów traci. Jego deprecjacja trwa już ponad cztery dni i póki co niewiele wskazuje, by tendencja ta miała ulec zmianie.

Frank odbił się istotnego oporu

Kurs franka szwajcarskiego (CHF) już od 21 marca br. dość dynamicznie zyskiwał na wartości. W skutek tych wzrostów notowania pary CHF/PLN dotarły w rejon 3,86, gdzie na początku ubiegłego tygodnia pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spadki i póki co nic nie wskazuje, by tendencja ta miała ulec zmianie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 8 kwietnia 2019: EUR/USD, GBP/JPY
Następny artykułPoranny przegląd rynków – EUR/USD z szansą na wzrosty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here