Naga MarketsPolski złoty beneficjentem osłabienia dolaraW obliczu braku istotnych danych makro w Polsce na początku bieżącego tygodnia, polski złoty pozostaje głównie pod wpływem sytuacji na rynkach globalnych. Tam kluczowym trendem obserwowanym na początku bieżącego tygodnia jest osłabienie amerykańskiego dolara. Jego beneficjentem jest również nasza rodzima waluta – kurs USD/PLN, po piątkowym tąpnięciu, od wczoraj kontynuuje zniżkę i obecnie porusza się w rejonie 3,7040, napierając na poziom wsparcia wynoszący 3,70.

Polski złoty pozostaje głównie pod wpływem sytuacji na rynkach globalnych

Tymczasem na wykresie EUR/PLN ten ruch jest ewidentnie mniej widoczny. Po wczorajszych spadkach, dzisiaj rano notowania tej pary walutowej delikatnie odbijają w górę, poruszając się tym samym niezmiennie w rejonie 4,47-4,48.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc na indeks BOSSAPLN, widzimy jednak przewagę tendencji zwyżkowych. Notowania tego indeksu dzisiaj rano przekraczają poziom 89 pkt., kontynuując zwyżkę z wczoraj.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

O ile sytuacja na globalnym rynku się istotnie nie zmieni, to nastroje na rynku złotego także mogą pozostać relatywnie dobre. A dzisiaj kalendarz danych makro także na świecie jest prawie pusty, więc jest szansa na kontynuację trendów z początku tygodnia. Warto jednak pamiętać, że czynnikiem, który wpływa na waluty od strony politycznej, pozostaje kwestia postępów programu stymulacyjnego w Stanach Zjednoczonych.  Tymczasem w Polsce istotne dane makro pojawią się dopiero w piątek i dotyczyć będą PKB za IV kw. 2020

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania jsw | wartość pln | biomed-lublin akcje | dax 30 index | kursy walut w czasie rzeczywistym |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here