Naga MarketsPolski startup Chainprox rozpoczyna w tym tygodniu przedsprzedaż tokenu ROX na giełdzie Kanga Exchange. Stokenizowana aplikacja umożliwiająca współdzielenie się łączem internetowym z użytkownikami i firmami za kryptowaluty startuje z dystrybucją swojego autorskiego aktywa z dniem 25 listopada. Więcej o projekcie w poniższym artykule.

Czym jest Chainprox

Chainprox to stokenizowana aplikacja do dzielenia się łączem internetowym z innymi użytkownikami i firmami w zamian za kryptowaluty. Jest to rozwiązanie, które pozwala na zagospodarowanie niewykorzystanego potencjału sieci i urządzeń do niej podłączonych. Działanie Chainprox jest dosyć proste. Użytkownicy z całego świata mają uruchomioną aplikację Chainprox na komputerze lub urządzeniu mobilnym i stają się częścią tzw. sharing pool. Po drugiej stronie firmy i inni użytkownicy potrzebujący bezpiecznego połączenia do sieci, geograficznie zlokalizowanego w innych częściach świata konfigurują swoje proxy poprzez panel Chainprox.

Z perspektywy zwykłego użytkownika, proxy od Chainprox może posłużyć do odblokowania treści niedostępnych ze względów geograficznych, do publikacji ogólnoświatowych lub do uzyskiwania jak najlepszych cen przy rezerwowaniu hoteli i lotów. Z perspektywy firm, Chainprox jest dobrym narzędziem do weryfikacji. Firmy mogą skorzystać z Chainprox’a do SEO, weryfikacji reklam, price intelligence, data scrapping’u przy wykorzystaniu połączenia rotacyjnego wielu użytkowników, lub ochrony marki.

Mechanizm nagradzania

Chainprox wierzy w przyszłość wymiany wartości peer-to-peer. Z tego powodu użytkownicy z sharing pool’a są nagradzani za połączenie internetowe, którym się dzielą. Przychody generowane są przez firmy i użytkowników, którzy korzystają z rozwiązań proxy Chainprox. Przychód pasywny dla użytkowników dzielących się swoim połączeniem internetowym jest wypłacany natychmiastowo, w ROX Tokenie na ich konta. Użytkownicy mogą również stake’ować ROX by zwiększyć swoje udziały w zyskach.

Obecna faza rozwoju projektu i pre-sale

Projekt jest w zaawansowanym stopniu developmentu – platforma dla użytkowników już działa. Aplikacja pozwalająca na dzielenie się połączeniem internetowym jest już gotowa na komputery (Windows, MacOS, Linux). Kolejne kroki to stworzenie aplikacji mobilnej i wtyczki do przeglądarki, co pozwoli na wykorzystanie w pełni potencjału każdemu użytkownikowi i umożliwi udostępnianie większego przepływu łącza.

Aby tego dokonać zespół Chainprox przeprowadza przedsprzedaż Tokenu ROX, by pozyskać środki na dalszy rozwój i liquidity pools, co ułatwi monetyzację nagród wypłacanych za udostępnianie łącza internetowego. Pierwsza runda sprzedaży tokenu zaplanowana jest na 25 listopada 2021 i zostanie przeprowadzona na Kanga Exchange.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here