Naga Marketsflaga polskiTemat kryptowalut budził w Polsce w mijającym roku spore kontrowersje. Teraz rząd postanowił jednak bliżej przyjrzeć się samej technologii blockchain. Przy Ministerstwie Cyfryzacji powstaje Grupa Robocza ds. rejestrów rozproszonych i blockchain.


Na stronie resortu pojawił się komunikat:„Dostrzegamy potrzebę wymiany doświadczeń w sprawach wyzwań związanych z modernizacją państwa w oparciu o nowe technologie. Powołujemy Grupę roboczą ds. rejestrów rozproszonych i blockchain. Zgłoszenia udziału w pracach Grupy należy przysłać do 4 stycznia 2019 roku. Zapraszamy!”

Potrzeba debaty

Ministerstwo podkreśla, że potrzebna jest „debata na temat działań, jakie państwo może podejmować, by tworzyć w Polsce przyjazne i bezpieczne środowisko dla nowych firm technologicznych.” Celem Grupy Roboczej będzie m.in. identyfikacja i łagodzenie barier rozwojowych, zapewnienie otwartości danych oraz wzmacnianie technologicznych trendów rozwojowych związanych z technologiami takimi jak: blockchain, sztuczna inteligencja, internet rzeczy, przetwarzanie w chmurze czy systemy bezzałogowe.

Ministerstwo podkreśla, że:

„Chcemy krytycznie identyfikować obszary, w których zastosowania technologii blockchain dają rzeczywiste korzyści wobec innych rozwiązań technicznych. Zamierzamy promować standardy i dobre praktyki, przyczyniające się do wzrostu zaufania w obrocie gospodarczym i w administracji publicznej.

Chcielibyśmy inspirować środowiska naukowe do badań związanych z rozwojem i wykorzystaniem technologii blockchain, w tym takich dziedzinach jak kryptografia, protokoły kryptograficzne, algorytmy, kryptoekonomia, prawo nowych technologii, systemy rozproszone, cyberbezpieczeństwo.”

W komunikacie wspomniano o Strumieniu Blockchain/DLT, którego członków zachęca się teraz do ponownego zaangażowania w prace Grupy Roboczej. Resort w ramach nowego zespołu chce zintegrować środowisko skupione wokół nowych technologii, ale zaprasza także do współpracy nowe osoby.

invest

Jak dołączyć do Grupy?

Zgłoszenia udziału w pracach Grupy Roboczej należy przysyłać – zgodnie z informacją na stronie – do 4 stycznia 2019 roku na adres: dlt@mc.gov.pl Posiedzenie inauguracyjne Grupy Roboczej jest już zaplanowane i odbędzie się 9 stycznia 2019 roku.

Grupa Robocza ds. Rejestrów Rozproszonych i Blockchain pracuje w ramach strumienia Rejestry Rozproszone utworzonego decyzją nr 7 Przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji z dnia 10 października 2018 roku zmieniającą decyzję w sprawie utworzenia Zespołu zadaniowego „od papierowej do cyfrowej Polski”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here