Naga Markets

Polski projekt z grupy zdecentralizowanych finansów (DeFi), Tenset, zgromadził w ramach zbiórki 683 ETH o wartości ponad miliona dolarów. Łączy w sobie świat kryptowalut z rynkiem akcji oferując koncepcję instrumentów ETF drugiej generacji.

DeFi dynamicznie rośnie w siłę

Zdecentralizowane finanse (DeFi) eksplodowały niczym wulkan w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Sukcesy takich popularnych funkcji jak „swaping”, „staking” czy „loans” to pojęcia znane już każdemu entuzjaście kryptowalut. Kapitalizacja rynkowa DeFi osiągnęła łączną wartość 45 miliardów dolarów.To wzrost o aż 4300% w porównaniu do lutego 2020 roku! Największe projekty DeFi mają naprawdę imponujące statystyki: projekt MakerDAO wydał ponad 1,5 miliarda dolarów w swoim tokenie DAI, a najbardziej popularna zdecentralizowana giełda Uniswap przetworzyła całkowity wolumen w wysokości prawie 52 miliardów USD.

Podobnie jak w przypadku wszystkich nowych technologii, duże pieniądze napływającego do sektora DeFi przyciągają ambitnych przedsiębiorców z niesamowitymi pomysłami. Co więcej, czy nam się to podoba, czy nie, rekordowo wysokie ceny tokenów przyciągną również uwagę rzeszy nowych inwestorów. Również tych z klasycznego rynku akcji, którzy wcześniej z przymrużeniem oka spoglądali na rynek kryptowalut.

Tenset zgarnia milion dolarów w ramach zbiórki DeFi

Z początkiem tygodnia głośnym echem na rodzimym rynku obił się sukces grupy Polaków. Ich projekt „TENSET” w ciągu zaledwie kilku dni, zebrał w ramach zbiórki DeFi 683 ETH o równowartości ponad miliona dolarów (na czas pisania artykułu).

Kwota ta robi wrażenie zważając na fakt, że pierwsza faza dystrybucji ich tokena „10set” była dedykowana wyłącznie na Polskę. Wynik ten wydaje się być rekordem w skali krajowej.

Sukces ten był na tyle odczuwalny, iż można zastanowić się czy w końcu Polska scena kryptowalut doczeka się godnego reprezentanta, który zrobi różnice na scenie międzynarodowej.

Wszak, ostatnim naprawdę znaczącym sukcesem którym możemy się poszczycić jest projekt GOLEM, który w 2017 roku był notowany w pierwszej dziesiątce rankingu kryptowalut sytuowanych pod względem kapitalizacji. Od tego czasu jednak dużo się zmieniło. Pojawiło się dużo wymagającej konkurencji a GOLEM na dzień dzisiejszy spadł na 126 pozycję.

NED

Nic dziwnego, że sukces Tenset rozbudził wyobraźnie Polskich entuzjastów kryptowalut. Czy Polacy mają mocne karty w ręku, aby namieszać na scenie międzynarodowej?

ETF drugiej generacji: koncepcja Tenset

Nasi rodacy opracowali pierwszą na rynku koncepcję funduszu inwestycyjnego typu ETF drugiej generacji, który może zrobić spore przetasowanie na globalnej scenie kryptowalut. Tenset zamierza zrzucić bombę na rynek kryptowalut, wprowadzając „most” między giełdą tradycyjną, a rynkiem walut cyfrowych.

Celem takowego zabiegu jest oczywiście przyciągnięcie konwencjonalnych inwestorów na rynek kryptowalut, a tym samym utworzenie wyższego wolumenu transakcyjnego na ich tokenie 10set. Jeżeli im się to uda, oznaczać to będzie bardzo duże zyski dla ich wczesnych inwestorów. Nic więc dziwnego, że w tak krótkim czasie zyskali tylu sprzymierzeńców.

TENSET

Łącznik pomiędzy rynkami to tylko jedno ze sztandarowych założeń Tenset. Jaką zatem wartość ma nieść ze sobą ich token 10set?

10set jest promowany jako „agresywnie deflacyjny token” zawierający elementy ETF 2.0 i jednocześnie koncepcję funduszu hedgingowego. Taka forma hybrydy, które ciężko wrzucić pod jedną konkretom definicje.

Token 10set łączy w sobie wartość odpowiednio wyselekcjonowanych kryptowalut generujących dochody pasywne takich jak wymienione we wstępie artykułu staking czy loans.

Wydaje się to być ekscytującą hybrydą, która może zostać atrakcyjnym rozwiązaniem dla nowoczesnego inwestora. Założeniem projektu jest ochrona kapitału posiadaczy 10set poprzez wprowadzone mechanizmy deflacyjne. W okresie bessy, kiedy kapitalizacja rynkowa może stracić kilkadziesiąt procent swojej wartości w ciągu zaledwie kilku miesięcy, taki zabieg może okazać się solidną poduszką bezpieczeństwa. Szczególnie jeżeli w późniejszej fazie TENSET wdroży do swojej grupy aktywów akcje tradycyjnych spółek.

Ostanie pozytywne wiadomości ze świata finansów zdecydowanie sprzyjają rozwojowi TENSET. W ostatnich dniach globalny gigant VISA oficjalnie ogłosił swoje wsparcie dla kryptowalut. Chcą ułatwić bankom korzystanie z cyfrowego złota. Co więcej VISA wprowadza nowy program Crypto API, który ma pomóc bankom oraz chętnym przedsiębiorstwom ułatwić korzystanie z kryptowalut.

Wiadomość ta pokrywa się z założeniami TENSET, które mają opisane w trzeciej fazie swojego dokumentu „whitepaper” przedstawiającego ich koncept biznesowy.

Tenset w przeciągu miesiąca osiągnął ogromny sukces na lokalnym podwórku i ma zdecydowanie dobre karty w ręku aby podbić zagraniczne rynki.

Czy im się to uda? Czas pokaże. Jednego możemy być pewni – w całej, krótkiej historii rynku kryptowalut nie było lepszego momentu do przeprowadzenia tego typu projektu.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here