Naga MarketsPolski (nowy) ład wspiera notowania deweloperów! Rekordzista zyskuje ponad 8%Hucznie zapowiedziany w minioną sobotę plan na Polskę po covidowym kryzysie zawiera rozwiązania mające na celu wspierać możliwości nabywania mieszkań przez młode osoby. Co więcej, ci którzy zdecydują się na posiadanie dzieci, mają zyskiwać również częściową spłatę ich zobowiązania. Wszystkie propozycje wzięte razem rysują (z punktu widzenia deweloperów) bardzo pozytywny obraz.

  • Polski ład wspiera notowania deweloperów na GPW
  • Rekordzista (Atal) zyskuje ponad 8,5%.
  • Dom Development zyskuje w trakcie poniedziałkowych notowań 4,06%, a Echo Investment ponad 3,5%.

Nowy ład wspiera notowania deweloperów

Weekendowa konferencja partii rządzącej wywołała w Polsce spore zamieszanie. Zapowiadane zmiany mają mieć bardzo szeroki (wręcz fundamentalny) charakter, co sprawia, że na te doniesienia reagują również rynki. Nowy „Polski Ład” w trakcie poniedziałkowej sesji wspiera notowania deweloperów, którzy (potencjalnie) mogą liczyć na dodatkowe zyski.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Jak wynika z zapowiedzi polityków, gwarancje państwa mają wynieść do 100 tysięcy wkładu własnego dla kredytobiorców lub do 160 tysięcy dofinansowania dla korzystających z mieszkalnictwa społecznego oraz dla rodzin wielodzietnych. – czytamy w raporcie XTB.

Atal zyskuje ponad 8,5%

Polski (nowy) ład wspiera notowania deweloperów! Rekordzista zyskuje ponad 8%
Notowania spółki Atal dnia 17.05.2021. Źródło: Comparic.pl

Jedną z najmocniej zyskujących spółek jest obecnie Atal. Dzisiejsza sesja na tym podmiocie rozpoczęła się od luki wzrostowej, a ruch ten jest cały czas kontynuowany. Na chwilę obecną spółka zyskuje 8,68%, co przekłada się na wzrost o 4,20 zł na akcji. Wycena spółki wynosi więc 52,60 zł, co jest najwyższym poziomem w jej historii.

Polski (nowy) ład wspiera notowania deweloperów! Rekordzista zyskuje ponad 8%
Notowania spółki Dom Development dnia 17.05.2021. Źródło: Comparic.pl

Na gruncie szumnie zapowiadanych zmian zyskują też inne podmioty, m.in. Dom Development, czy też Echo Investment. W pierwszym przypadku w trakcie poniedziałkowych notowań akcje zyskują 4,06%, dzięki czemu obecna wycena spółki wynosi 148,80 zł. Poprzednia cena zamknięcia wynosiła 143,00 zł, tak więc kurs zwyżkuje o prawie 6 zł. Momentami kurs sięgał 150 zł, jednak przez większość czasu oscyluje w granicach 149 zł.

Polski (nowy) ład wspiera notowania deweloperów! Rekordzista zyskuje ponad 8%
Notowania spółki Echo Investment dnia 17.05.2021. Źródło: Comparic.pl

Nie inaczej jest w przypadku Echo Investment. W trakcie poniedziałkowych notowań spółka zyskuje ponad 3,5% (dokładniej 3,53%), co przekłada się na osiągnięcie ceny na poziomie 4,54 zł (poprzednie zemknięcie to 4,38 zł). Tak jak w poprzednich wypadkach, Echo otworzyło się z luką wzrostową, która jest kontynuowana w kolejnych godzinach.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania | gpw akcje | dow index | mercator akcje | ropa brent notowania |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here