Naga Markets

Mniej nieruchomości, więcej dywersyfikacji geograficzne. Wojna zmieniła preferencje PolakówPolscy inwestorzy coraz mocniej interesują się geograficzną dywersyfikacją swojego portfela, co jest pokłosiem rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wojna uświadomiła inwestorów, że posiadanie całości aktywów eksponowanych na jeden kraj nie jest do końca optymalnym rozwiązaniem, wskazuje Jarosław Dominiak, prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII) i gość programu Comparic24.tv.Wojna zmieniła zainteresowania inwestorów

Jak wskazuje gość programu Comparic24, wybuch wojny na Ukrainie spowodował spore zmiany w oczekiwaniach słuchaczy i uczestników konferencji WallStreet wobec poruszanych tematów. W trakcie wcześniejszych lat na piedestale przez słuchaczy stawiany był rynek nieruchomości, natomiast obecnie jest to temat dywersyfikacji geograficznej w obliczu wojny.

– To jest tak, że faktycznie my 26 lat organizujemy tę imprezę, tę konferencję. Ona stała się takim drogowskazem, papierkiem lakmusowym. I faktycznie odpytujemy, bo to nie jest moje wyobrażenie, co ja bym chciał posłuchać, tylko odpytujemy te tysiące ludzi, które brało na przestrzeni lat udział w konferencji. – wskazuje Jarosław Dominiak, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

– Widać, że jest większe otwarcie na globalizację, na to, żeby mieć jednak zdywersyfikowany portfel. Widać, że szczególnie ostatnie wydarzenia (wojna za naszą granicą) uświadomiła inwestorów, że posiadanie 100% aktywów co do zasady na tym rynku gdzie ma się ekspozycję na tę walutę, to nie jest najlepszy pomysł. – dodaje także.

Oczywiście w tym roku nie zabraknie również tematów poświęconych kryptowalutom, które w ostatnim czasie zdobywają coraz szerszą popularność, przez co coraz więcej osób chce na ich temat zdobywać wiedze. Jak podkreślił Jarosław Dominiak, to właśnie tematy, których oczekują inwestorzy, muszą być poruszanie, a nie tematy, o których chciałby mówić np. zarząd.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cyfrowy polsat kurs akcji | lew pln | bitcoin era opinie | dom development kurs | celon pharma akcje rekomendacje | dzisiejszy kurs korony islandzkiej | gbp online |

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here