Naga MarketsPolski Holding Nieruchomości z pozytywnymi prognozami sprzedaży od BM Santander BM Santander w ramach Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego, wydało dzisiaj swoje prognozy dla Polskiego Holdingu Nieruchomości na IV kwartał 2020 roku. Jednocześnie podtrzymano dotychczasową rekomendację “kupuj” z ceną docelową przy 18 zł. Poniżej kluczowe cytaty z opracowania.

“Prognozujemy silną sprzedaż w związku z oczekiwanym zakończeniem budowy projektów mieszkaniowych Vis-a-vis oraz Yacht Park obejmujących odpowiednio 251 i 135 mieszkań. PHN przedsprzedał 100% mieszkań w obu projektach już na koniec 3Q20. Zakładamy przekazanie 150 mieszkań w projekcie Vis-a-vis w 4Q20E oraz 114 w Yacht Park generującym sprzedaż 166,2 mln zł. Prognozujemy także PLN 45 mln zł sprzedaży z działalności budowlanej oraz PLN 47,8 mln zł z najmu. Podsumowując, prognozujemy PLN 259 mln zł sprzedaży w 4Q20E, wzrost ze PLN 116,4 mln zł w 3Q20 i PLN 75 mln zł w 4Q19” – napisano w uzasadnieniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Prognozujemy PLN 64,3 mln zł zysku brutto w 4Q20E, wzrost z 34 mln zł w 3Q20 oraz 26,5 mln zł w 4Q19 w związku z solidną kontrybucją segmentu mieszkaniowego. Prognozujemy płaskie kw./kw. koszty administracyjne na poziomie 13,3 mln zł. Nie prognozujemy zysków z rewaluacji. Oczekujemy, że lekki pozytywny wpływ wzrostu kw./kw. EUR/PLN będzie skompensowany odpisami z tytułu presji na poziom czynszów w budynkach biurowych” – dodano.

W kanale spadkowym

W podsumowaniu, Sandander BM ocenił ocenił prognozy jako “lekko pozytywne” w związku z rozpoznaniem zysków z segmentu mieszkaniowego. Na wykresie tygodniowym cena porusza się w kanale spadkowym. Słaba reakcja podażowa pod górną krawędzią, może sugerować ponowna próbę wybicia z kanału. Wtedy wycena z rekomendacji stanie się bardziej realna do osiągnięcia.

phn


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotego | wykres dax | blik | us500 | notowanie euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here