Naga Markets

Polski gaming dalej słaby. CD Projekt dalej ciąży na indeksie WIG GryBranża gamingowa na GPW w roku 2020 przeżywała okres swojej świetności. Wtedy była to prawdziwa perła warszawskiego parkietu. Obecnie jednak z blasku tego pozostało niewiele, a największa spółka z branży, czyli CD Projekt, dalej ciąży na notowaniach indeksu WIG Gry.

Polski gaming w trendzie spadkowym

Gaming w roku 2020 był prawdziwą perłą warszawskiej giełdy. Po tym okresie świetności nie ma jednak obecnie śladu, a sektor od wielu miesięcy zmaga się z rynkiem niedźwiedzia. Słynna już premiera Cyberpunka 2077 zapoczątkowała zmianę trendu, który do dziś się nie odwrócił.W marcu 2022 roku indeks WIG Games zmienił swoją nazwę na WIG Gry, zmieniając jednocześnie skład swojego portfela. Wcześniej znajdowało się w nim zaledwie kilka największych spółek gamingowych, co w pewien sposób zakrzywiało obraz polskiego gamingu.

Warto jednak przypomnieć, że w szczytowym momencie indeks WIG Games wyceniany był przez inwestorów na blisko 35 000 punktów, natomiast na ostatniej sesji jego kurs wynosił zaledwie ok. 18 410 pkt, choć kilka dni wcześniej było to nawet mniej niż 17 500 pkt.

Warto nadmienić, że poziom ten nie tylko był prawie 2-krotnie niższy od szczytów z 2020 roku, ale i oznaczał cofnięcie się do poziomów z końca 2019 roku, negując cały wzrost jaki miał miejsce w trakcie 2020 roku.

Nowy indeks, stare problemy

Zmiana w składzie portfela nowego indeksu nie przyniosła jednak wielkich rewolucji. Choć obecnie w jego skład wchodzi zdecydowanie więcej spółek z branży, to jednak pierwszy skrzypce dalej gra CD Projekt z udziałem równym 60,91%.

Polski gaming dalej słaby. CD Projekt dalej ciąży na indeksie WIG Gry
Notowania indeksu WIG Gry w latach 2017-2022 (indeks w marcu 2022 zastąpił WIG Games). Źródło: Stooq.pl

Końcem marca wartość indeksu zwyżkowała w okolice 18 000 pkt, jednak kolejne tygodnie upłynęły pod znakiem spadków. W czerwcu 2022 roku indeks cofnął się w okolice 10 200 pkt. Od tego momentu indeks zanotował nieznaczne odbicie, jednak próby trwałego wybicia powyżej 11 000 pkt kończyły się dotychczas niepowodzeniem.

Polski gaming dalej słaby. CD Projekt dalej ciąży na indeksie WIG Gry
Notowania CD Projekt w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Wśród winnych należy szukać oczywiście CD Projektu. Spółka ta zanotowała w kwietniu gwałtowny spadek, kończąc swoją wielomiesięczną konsolidacje w przedziale 160-200 zł. Spółka nie była jednak w stanie utrzymać się ani w okolicy 120 zł, ani następnie 105 zł. Finalnie kurs CD Projekt cofnął się w rejon 90 zł za akcje, gdzie utrzymuje się do tej pory.

XTB

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here