Naga MarketsPierwszego dnia swojej wizyty w Polsce, para książęca Cambridge odwiedziła The Heart, warszawski inkubator startupowy, aby omówić współpracę pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Spotkanie zostało zorganizowane przez Ambasadę Brytyjską w Warszawie. Prowadzili je Marta Krupińska, współzałożycielka firmy Azimo z portfolio MCI Capital oraz Tomasz Rudolf, założyciel The Heart.


W wydarzeniu wzięły udział wybrane startupy, które zaprezentowały swoje rozwiązania oraz miały okazję porozmawiać na temat możliwości wejścia i rozwoju na rynku brytyjskim. Azimo, jedenz najszybciej rozwijających się startupów w obszarze fintech został wybrany spośród tysięcy firm, aby zaprezentować parze książęcej przykład polskiej przedsiębiorczości. Platforma, założona przez dwóch Polaków i dwóch Brytyjczyków, umożliwia całodobowe transfery pieniężne przez komputer, tablet lub smartfon. Działalność Azimo została zaprezentowana przez współzałożycielkę Martę Krupińską, wyróżnioną przez magazyn Forbes w zestawieniu 30 Under 30 in Finance 2016 oraz w rankingu Pulsu Biznesu 10 najważniejszych kobiet biznesu w Polsce w 2015 r.

Bardzo cieszymy się, że Marta wzięła udział w naszym spotkaniu. Jest idealnym przykładem polskiej przedsiębiorczości, która buduje swoją markę w Wielkiej Brytanii rozwijając firmę Azimo – skomentowała Sarah Tiffin, Zastępca Szefa Misji w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie.

Brexit może wprowadzić wiele ograniczeń, ale to wydarzenie pokazuje siłę międzynarodowej współpracy i pozwoliło zaprezentować umiejętności i talent Polaków – powiedziała Marta Krupińska z Azimo. – To była ogromna przyjemność oprowadzać parę książęcą i po tym spotkaniu czuję prawdziwą dumę ze współpracy pomiędzy naszymi krajami, a także z poziomu jaki prezentują przedsiębiorcy
z obszaru technologii w Polsce
– dodała.

Współpraca pomiędzy Polską i Wielką Brytanią rozwija się od kilku lat. Obecnie ponad 22 tyś. polskich firm działa w Wielkiej Brytanii, a wartość relacji handlowych tych dwóch krajów wynosi 15 miliardów funtów.

Azimo, to firma z portfolio MCI Capital S.A, jednej z najdynamiczniej rozwijających się grup Private Equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Fundusz specjalizuje się w procesach transformacji cyfrowej inwestując w czyste modele internetowe (tzw. pure players), spółki przenoszące model biznesowy z tradycyjnej do cyfrowej gospodarki oraz spółki działające na rynku rozwoju infrastruktury internetowej. Obecnie grupa inwestuje w ponad 40 spółek, w tym ABC Data, Answear.com, eCard/Dotpay, Frisco.pl, Gett, Morele.net, NaviExpert czy Prowly.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here