Naga MarketsPolski Demoboost finalistą konkursu UiPath Automation AwardsPolski startup Demoboost, który opracował rozwiązanie SaaS pozwalające firmom sprzedającym software w prosty sposób analizować interakcje klientów z demo ich produktów, zakwalifikował się do finału konkursu UiPath Automation Awards, gdzie będzie rywalizował z dwoma zespołami z Węgier i Rumunii o nagrodę w wysokości 50 000 euro i możliwość dalszego dynamicznego rozwoju.

 • UiPath Automation Awards to coroczny konkurs organizowany w celu wyróżnienia najciekawszych nowych technologii i firm
 • Polski startup zakwalifikował się do finału konkursu, który odbędzie się 20 października podczas Wolves Summit we Wrocławiu.
 • Narzędzia Demoboost wykorzystywane są zarówno w dużych korporacjach, jak i szybko rosnących firmach technologicznych.

Demoboost, czyli rozwiązanie, które składa się z 4 głównych segmentów

Firma Demoboost została założona przez Kamila Smugę, Pawła Jaszczurowskiego i Piotra Zesiuka. którzy poznali się podczas pracy w ekosystemie Salesforce, reprezentując zarówno stronę korporacyjną (vendora) jak i partnera (integratora).Pracując wspólnie z klientami, zobaczyli jak ważne są demonstracje produktów (demo) w procesie sprzedażowym. Co kluczowe dobre demo są jednymi z głównych czynników za skutecznymi procesami sprzedażowymi, a te mniej efektywne potrafią zaprzepaścić szansę na współpracę.

Jak udało im się zidentyfikować, z procesem tym związanych jest wiele problemów, które napotykają firmy:

 • Od czasu i pieniędzy, które firmy poświęcają na przygotowanie i prezentację demo
 • Po przeciętne doświadczenie (customer experience) dla klientów w procesie zakupowym, którzy często mogą czekać kilka tygodni tylko po to, żeby zobaczyć prezentację na współdzielonym ekranie, nagrane demo lub screenshoty rozwiązania (kiedy tak naprawdę chcieliby rozwiązania dotknąć)
 • Po problemy techniczne, powodujące awarie demo w trakcie prezentacji
 • Po brak jakiegokolwiek wglądu i analityki dookoła demo – które można by wykorzystać do ustalenia które demo jest lepsze, jakie generuje interakcje itd.

Po przeprowadzeniu badania rynkowego założyciele Demoboost zidentyfikowali, że te problemy dotyczą ogromnej liczby firm, w tym 27 tysięcy dostawców SaaS, tysięcy firm będących partnerami, integratorami i resellerami oprogramowania. Szukając sposoby na rozwiązanie tych problemów powstał startup Demoboost, skupiający się na 4 głównych modułach działalność:

 1. Pozwala na szybkie odzwierciedlenie dowolnego produktu webowego, jako demo, w parę kliknięć
 2. Oszczędza firmom czas i pieniądze spędzane na przygotowaniu/prezentacji demo – można je przygotować bez programowania, skomplikowanej konfiguracji, w parę minut
 3. Dostarcza świetnego doświadczenia klientom (customer experience), poprzez dostarczenie w ich ręce interaktywnych, spersonalizowanych i opatrzonych narracją demo
 4. Pozwala na śledzenie i analizę zachowań klientów

W sprzedaży demo pozwalają na zupełnie nowe podejście do prezentowania rozwiązań: gdzie zespół sprzedażowy już od pierwszej rozmowy z klientem jest w stanie zaprezentować potencjalny wygląd rozwiązania dopasowanego do potrzeb klienta. Dostarczając wartość szybciej i w bardziej namacalny sposób, dla klientów.

To dzięki tym namacalnym korzyściom, i świetnemu zespołowi ekspertów, Demoboost, pomimo stosunkowo krótkiego stażu na rynku, był w stanie rozpocząć współpracę z wiodącymi firmami technologicznymi i szybko rosnącymi startupami. Oraz wciąż rozszerza portfolio klientów.

Demoboost w gronie trzech finalistów konkursu UiPath

UiPath Automation Awards to coroczny konkurs organizowany w celu wyróżnienia najciekawszych nowych technologii i firm, które mogą mieć globalny zasięg oraz mogą zrewolucjonizować ekosystem rozwiązań do automatyzacji.

Finaliści podzieleni są na 2 kategorie:

 • Start-Up Category: Demoboost (Polska), Serket (Węgry), easySales (Rumunia);
 • Scale-up Category: Apify (Czechy), Powerful Medical (Słowacja), Dronehub (Polska).

Zwycięzcy kategorii mogą liczyć na nagrodę w postaci m. in. 50,000 EUR, dostępu do mentorów poziomu C (C-level) w UiPath, wsparcie marketingowe oraz dostęp do UiPath Immersion Labs.

Jednym z pozostałych finalistów obok Demoboost jest rumuński easySales (Smartit Global SRL), który został uruchomiony w 2019 roku w Bukareszcie przez Cipriana i Iuliana Cazacu. W skrócie, easySales to platforma do automatyzacji i centralizacji działań niezależnych handlowców.

Rumuni oferują usługi w chmurze, które łączą graczy e-commerce z zewnętrznymi systemami. Główne obiecane korzyści to: scentralizowane zarządzanie zamówieniami z wielu kanałów, szybkie notowanie produktów na wielu kanałach sprzedaży, synchronizacja stanów magazynowych w czasie rzeczywistym, dynamiczna analiza cen i sprzedaży.

Z kolei węgierski Serket to startup założony w 2016 roku przez Kristófa Nagy’ego, węgierskiego przedsiębiorcę. Firma, która ma siedzibę w Amsterdamie, opracowała oprogramowanie wykorzystywane przez rolników do zarządzania trzodą chlewną. Wykorzystując technologie sztucznej inteligencji i wizji komputerowej, oprogramowanie pomaga m.in. ograniczyć stosowanie antybiotyków w gospodarstwach hodowlanych.

Powyższe zespoły będą rywalizować w finale w Polsce o nagrodę Startup Automation Award.

Osobno, 3 inne firmy IT zakwalifikowały się do finału sekcji Scale-up Automation Award, przeznaczonej dla firm na wczesnym etapie rozwoju (które mają zespół składający się z co najmniej czterech członków i opracowały działającą technologię automatyzacji, którą sprzedały co najmniej 3 płacącym klientom i do tej pory pozyskały nie więcej niż 3 miliony dolarów finansowania):

 • Apify (Czechy) – zautomatyzowane oprogramowanie, które pomaga wydobywać i przetwarzać dane ze stron internetowych.
 • Powerful Medical (Słowacja) – oprogramowanie do zbierania, przechowywania i analizowania danych medycznych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.
 • Dronehub (Polska) – drony przemysłowe dla firm naftowych, rolnictwa precyzyjnego, ubezpieczeń.
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dzisiejszy kurs korony szwedzkiej | amrest cena akcji | cdprojekt akcje opinie | kurs akcji tauron | pekao giełda | wti notowania | akcje wp |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here