Naga MarketsPolski Bank Komórek Macierzystych [BKM], Wojas [WOJ] – Gorące spółki dniaPolski Bank Komórek Macierzystych opublikował w poniedziałek raport z wynikami za pierwszy kwartał. W okresie wybuchu pandemii spółka zdołała wypracować 2,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 5,81 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wyniosła 7,43 mln zł wobec 10,33 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 49,33 mln zł wobec 43,17 mln zł rok wcześniej.

  • PBKM na nowych maksimach po publikacji wyników kwartalnych
  • Wojas podwoił zysk netto w 2019 roku
  • Ciekawy układ na wykresie tygodniowym

Przychody po 3 miesiącach 2020 roku były o 14% wyższe w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, co związane jest przede wszystkim z włączeniem do grupy nowo przejętych podmiotów w drugiej połowie 2019 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
PBKM na nowych maksimach

Na wykresie mieliśmy bardzo silną reakcję popytową i wybicie na nowe, historyczne maksima.

pbkm


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Wojas podwoił zysk w 2019 roku

Wynikami za ubiegły rok zdecydowanie zaskoczył producent obuwia Wojas. Spółka wypracowała w 2019 roku 4,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2,04 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 8,04 mln zł wobec 4,97 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 292,8 mln zł wobec 237,78 mln zł rok wcześniej. Tegoroczne raporty z powodu pandemii i zamknięcia galerii handlowych nie będą tak mocne, szczególnie te w drugim kwartale.

wojas

Początek 2020 roku był jednak dla spółki udany. W styczniu informowano o wzroście przychodów o 18,5%, a w lutym o niemal 40%. Gdyby więc nie wybuch pandemii, spółka miałaby szanse na udany rok. Marzec przyniósł spadek przychodów o 34%, a w kwietniu spadek sięgnął 64%. Kluczowe będą więc pierwsze dane już po otwarciu galerii. Wykres wygląda pozytywnie. Na świecach tygodniowych trwa odbicie z historycznego wsparcia i cena zmierza do por w rejonie 5,30 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here