Naga MarketsKurs złotego (PLN) zyska w II poł. roku na globalnym ożywieniu gospodarczymPandemia COVID-19 przerodziła się z kryzysu zdrowotnego w największy od II Wojny Światowej kryzys gospodarczy wciągając wiele gospodarek w recesję. Tymczasem Narodowy Bank Polski (NBP) spotka się i ogłosi swoją decyzję w sprawie polityki pieniężnej już w czwartek 28 maja, a Narodowy Bank Węgier (NBH) zrobi to we wtorek 26 maja. Historycznie słabe dane płynące ostatnio z polskiej gospodarki mogą wywrzeć presję na decyzję banku centralnego, choć podstawowy scenariusz ekonomistów w TD Securities zakłada, że na obu posiedzeniach nie będzie niespodzianek. Para EURPLN zakończyła miniony tydzień na poziomie 4,5130.

  • NBP i NBP przedstawią swoje aktualne polityki monetarne w przyszłym tygodniu
  • Niespodziewana obniżka stóp zaszkodzi lokalnym walutom
  • EUR/PLN z celem na 4,40 do końca roku

Kurs EUR/HUF i EUR/PLN poszybuje w górę w przypadku obniżki stóp – TDS

Oczekujemy, że banki centralne Węgier, jak i Polski utrzymają swoją dotychczasową politykę monetarną, zachowując dotychczasowy poziom stóp procentowych i nie wprowadzą żadnych nowych niekonwencjonalnych środków – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczekujemy, że polski złoty (PLN) i forint węgierski (HUF) pozostaną stabilne, jeśli stopy pozostaną bez zmian. Jednak kurs  EUR/HUF oraz EUR/PLN silnie wzrosną w przypadku niespodziewanego poluzowania polityki pieniężnej – dodano.

Polski złoty (PLN) odnotuje nieznaczne ożywienie w drugiej połowie roku – Danske Bank

Kurs złotego, ile kosztuje euro, dolar, funt i frankEkonomiści w Danske Banku prognozują powrót siły złotego w drugiej połowie roku wraz z ożywieniem gospodarczym w globalnej i polskiej gospodarce.

Uważamy, że złoty może się teraz ustabilizować w ciągu najbliższego miesiąca, być może wzrośnie jeszcze nieco wyżej w rejon tegorocznego szczytu, gdy globalna i polska gospodarka przeżywa głęboką recesję – wskazano w raporcie.

Eksperci spodziewają się, że latem i jesienią kurs EUR/PLN wznowi spadek w miarę ożywienia gospodarki światowej i polskiej oraz wzmocnienia globalnych nastrojów na ryzyko.

Prognozujemy spadek EUR/PLN z obecnego poziomu do 4,45 w perspektywie trzech miesięcy (3M) i dalej do 4,40 w 6M i 4,40 w 12M – podsumowano.

Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here