Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) wzrośnie do 4,70 zł w wyniku działań NBP i partii rządzącej - RabobankKurs złotego pozostaje najmocniejszy od marca pomimo słabych danych z polskiej gospodarki. Silnie spadająca dynamika wynagrodzeń, przyspieszenie tempa spadku zatrudnienia oraz historycznie słabe dane z przemysłu nie wpłynęły negatywnie na złotówkę. Kurs EUR/PLN pozostaje w wąskim przedziale od ostatniego miesiąca, choć analitycy Nordea uważają, że zmienność może wkrótce wrócić. Ryzyko jest mocno przesunięte w kierunku dalszej deprecjacji złotego. Tymczasem eksperci z Rabobanku prognozują wzrost EUR/PLN w rejon tegorocznego maksimum 4,6340 zł. Para waluta zamknęła tydzień na poziomie 4,5130.

  • Program QE od NBP osłabi złotego
  • Złoty pozostanie słaby w krótkim okresie czasu
  • Powrót siły PLN już w II połowie roku?

Kurs EUR/PLN wzrośnie do 4,60-4,70 – Nordea

EUR/PLN może wkrótce przełamać wąski przedział cenowy z zeszłego miesiąca 4,52–4,57, przy ryzyku dalszego wzrostu. Jednym z czynników jest nasza ogólna letnia prognoza osłabienia nastrojów na rynkach wschodzących (EM). Kolejny czynnik to nowo wprowadzony przez NBP program QE – napisano w raporcie.

Oczekujemy, że para EUR/PLN przetestuje strefę 4,60-4,70 w krótkim okresie czasu. W drugiej połowie roku spodziewamy się lekkiej aprecjacji PLN, ponieważ zmienność rynku może się zmniejszyć – dodano.

Negatywne nastawienie do złotego wynikające z rozwoju polskiej polityki

Para EUR/PLN jest na radarze ekonomistów z Rabobanku, którzy uważają, że para może powrócić do marcowych szczytów.

EUR/PLN próbuje odzyskać impet wzrostowy po kilku tygodniach handlu powyżej obszaru wsparcia 4.51 – 4,52. Najwyższy marcowy szczyt na poziomie 4,6340 jest początkowym celem dla EUR/PLN. Rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) w ostatniej chwili postanowiła przełożyć wybory prezydenckie z 10 maja o ponad miesiąc, co wspiera rynkową niepewność – podsumowano.

Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here