Naga MarketsStany Zjednoczone, Polska i Ukraina uzgodniły w sobotę zacieśnienie współpracy w zakresie bezpiecznych dostaw gazu. W poniedziałkowym wydaniu programu Surowcowe.info Bogusz Kasowski poruszył temat dostaw gazu w regionie, który nadal zależy od Rosji. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego materiału.


Polska coraz mniej zależna od rosyjskiego gazu

Pomagamy Polsce zmniejszyć jej zależność od rosyjskiego gazu – powiedział sekretarz energetyczny USA Rick Perry na konferencji prasowej w Warszawie po spotkaniu z przedstawicielami Polski i Ukrainy.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Polska, która w ostatnich latach zwiększyła zakupy skroplonego gazu ziemnego (LNG) ze Stanów Zjednoczonych, będzie w stanie wysłać na Ukrainę sześć miliardów metrów sześciennych począwszy od 2021 r. w porównaniu z obecną zdolnością 1,5 mld m3. Dołożymy wszelkich starań, aby zdywersyfikować dostawy gazu na Ukrainę, która jest teraz całkowicie zależna od dostaw rosyjskich – powiedział Piotr Naimski, urzędnik polskiego rządu odpowiedzialny za infrastrukturę energetyczną.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here