Naga MarketsKurs euro wzrośnie do 5,00 zł. NBP finansuje wydatki publiczne? - RabobankAnalitycy z Rabobanku wskazują, że ich uparte nastawienie do wzrostów EURPLN zostało ostatnio wzmocnione przez najnowsze, słabe dane makroekonomiczne. Para walutowa zakończyła miniony tydzień na poziomie 4,5427 zł.

  • Zawodzi sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa
  • Polski złoty (PLN) gotowy do dalszej deprecjacji

Kurs EURPLN: Ponowna presja na zwyżki – Rabobank

Sprzedaż detaliczna spadła w marcu br. w stosunku do marca 2019 r. aż o 9%. Był to zarazem pierwszy spadek od sierpnia 2015 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
W marcu 2020 r. spadła również polska produkcja przemysłowa oraz ceny inflacji PPI zarówno w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku, jak i w stosunku do lutego 2020 r. o 0,5%.

Najnowszy zestaw danych potwierdza nasz pogląd, że kurs EURPLN nie osiągnął jeszcze maksymalnego poziomu. Po obecnym okresie konsolidacji oznaczonym jako formacja spadającego trójkąta nastąpi kolejny impuls w górę w kierunku poziomów sprzed globalnego kryzysu finansowego na poziomie 4,9307 w horyzoncie 1-3 miesięcy – napisano w raporcie Rabobanku.

Oprócz ponurej perspektywy dla gospodarki, rosnące obawy inwestorów, że NBP wydaje się finansować znaczne wydatki publiczne, mogą również zwiększyć presję na wzrost kursu EURPLN – dodano.

Spadek poniżej kluczowego obszaru wsparcia w okolicach strefy 4,51 – 4,52 osłabiłby dotychczasowy sentyment, co wymagałaby od nas ponownego rozważenia przynajmniej krótkoterminowej perspektywy dla pary EURPLN – podsumowano.

Kurs pary EURPLN na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs pary EURPLN na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również podobne teksty:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Co za bzdura euro to trup….frank szwajcaraki i dolar.BTC nakupią ludziepo 20tyś$ za , a za chwilw zwjdzie do 1$, i żydzi znowu ograją wszystkich..hahh

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here