Naga MarketsInitial Coin Offering (z ang. ICO) stało się w ostatnim czasie jedną z najpopularniejszych form pozyskania kapitału poprzez dystrybucję nowej kryptowaluty wśród osób, które zdecydowały się ją wesprzeć. Do grona przedsiębiorstw chcących w ten sposób sfinansować start swojej autorskiej cyfrowej monety dołącza właśnie polska spółka z branży gamingowej, Macro Games.


Uczestnik rynku NewConnect przedstawił zaktualizowaną strategię

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z raportem bieżącym 15/2017 „Aktualizacja strategii spółki”, Macro Games informuje o chęci dalszej ekspansji międzynarodowej, w celu zwiększenia rentowności. Podmiot chce stworzyć grupę, której celem będzie inwestowanie w unikalne rozwiązania rozrywki elektronicznej, dzieląc biznes na dwa istotne segmenty:

  • Produkcję i dystrybucję gier – 90% całego budżetu
  • Tworzenie społeczności graczy (eSport) – 10% całego budżetu

„W celu uzyskania synergii z ww. segmentów, Macro Games S.A. rozpocznie proces ICO (“Initial Coin Offering”) kryptowaluty MacroCoins, która będzie uniwersalnym środkiem płatniczym uznawanym przez projekty realizowane zarówno w ramach GameDev, jak i eSport. MacroCoins będą dodatkowo akceptowalne na największych istotnych giełdach kryptowalut na świecie, co umożliwi ich konwersję na realny pieniądz. Spodziewane wpływy z ICO to około 3 mln dolarów. ICO planowane jest na początek II kwartału 2018 r.”

Z treści raportu bieżącego wynika, że Macro Games posiada ambitne plany co do zebrania kapitału poprzez ICO, chcąc nawiązać jednocześnie współpracę z głównymi punktami wymiany kryptowalut. Na obecnym etapie spółka czyni już kroki w kierunku realizacji projektu, informując jednocześnie o negocjacjach w sprawie przejęcia 100% udziałów podmiotu zajmującego się produkcją gier na urządzenia mobilne.

Macro Games (NewConnect: MGS) to obecnie spółka groszowa, której akcje nie reagowały z większym optymizmem na najnowsze plany zarządzu. Udane przeprowadzenie ICO i zebranie wspomnianych kilku milionów dolarów z pewnością mogłoby jednak odwrócić sytuację.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here