Naga MarketsBiomed-Lublin będący jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm sektora MSP na Lubelszczyźnie otrzymał w końcu zielone światło dla produkcji leku na koronawirusa. Z pewnością byłoby to możliwe wcześniej, gdyby nie opieszałość urzędników, których do pracy zmobilizowała dopiero interwencja senatora Grzegorza Czeleji i wiceministra zdrowia Sławomira Gadomskiego, którzy zaangażowali się w prace nad lubelskim lekiem na koronawirusa.

  • Biomed coraz bliżej leku na koronawirusa
  • Akcje spółki wzrosły w piątek o ponad 13 proc.

Biomed jako pierwszy na świecie opracuje lek na koronawirusa?

Przysłowiowe zielone światło oznacza, że rusza pobieranie i zbieranie osocza dla projektu, którego celem jest przygotowanie pierwszego na świecie leku.

– Jest szansa, by lek był jako pierwszy podany w Lublinie. W tej chwili, aby ruszyć z produkcją, Biomed potrzebuje 150 litrów osocza. Zgodnie z moją wczorajszą rozmową z panią dyrektor Narodowego Centrum Krwiodawstwa, ona zadeklarowała, że są w stanie potrzebną ilość osocza – i to od tych osób, które mają najwyższe miano osocza, czyli od młodych osób, które przebyły zakażenie w sposób bezobjawowy albo z lekkimi objawami choroby – zebrać w ciągu dwóch, trzech tygodni – mówił Polskiemu Radiu Lublin senator Grzegorz Czelej.

Sam Biomed potrzebuje natomiast 6 tygodni na proces wyizolowania z osocza tych przeciwciał, którymi dana osoba pokonała COVID-19. Oznacza to, że w wersji optymistycznej, lek może być podany już w sierpniu.

Cena akcji rośnie o ponad 13 proc.

Spoglądając na notowania Biomedu na warszawskiej giełdzie zauważymy, że powyższa informacja przyczyniła się do zauważalnego wzrostu ceny akcji spółki. Do momentu pisania tego artykułu aprecjacja przekroczyła już 13 proc. zwiększając tym samym trwające od wtorku wzrosty do 31,51 proc.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZaledwie kilkanaście punktów zmienności na indeksie WIG20 w piątek, po 5 godzinach handlu
Następny artykułBiomed-Lublin pracuje nad lekiem na koronawirusa. Akcje spółki rosną o 13%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here