Naga MarketsERNE VENTURES, fundusz kapitałowy notowany na NewConnect od blisko dziesięciu lat, ogłosił strategię rozwoju, która zakłada koncentrację na inwestycjach opartych na technologii blockchain. Fundusz planuje także emisję własnych akcji.


Spółka groszowa zainteresowana nowymi technologiami

ERNE VENTURES inwestujący dotychczas głównie w spółki growe koncentruje swoją strategię na inwestycjach w technologię blockchain, która ma szereg zastosowań we wszystkich dziedzinach życia: począwszy od sektora finansowego, poprzez przemysł, a na usługach skończywszy.„Gdy 20 lat temu pojawił się okres euforii związany z internetem nie było jeszcze Facebooka, Twittera czy Netflixa, bazujących właśnie na internecie. Podobną sytuację mamy obecnie ze spółkami blockchain’owymi: nikt dziś nie wie, które z nich będą jednorożcami, gdyż ich rozwiązania staną się przełomowe dla całego świata. ” – mówi Arkadiusz Kuich.

W ramach swojej strategii – wychodząc naprzeciw najnowszym trendom w finansowaniu startupów – ERNE VENTURES szczególną uwagę zwracać będzie na projekty planujące wdrożenie własnych rozwiązań opartych o blockchain w ramach ICO (Initial Coin Offering). Wadą wielu emisji cyfrowych walut jest jednak brak pełnej informacji o twórcach projektów czy też niewystarczająca dokumentacja pozwalająca w pełni ocenić ryzyko inwestycyjne. Większość ICO była też często jedynie pomysłami w bardzo wczesnej fazie rozwoju.

Z tego powodu ERNE VENTURES skoncentruje się na tzw. ‘reverse ICO’, czyli na projektach spółek posiadających już gotowy produkt lub usługę. Szczególny nacisk będzie też kładziony na weryfikację pochodzenia pieniędzy w oparciu o najwyższe możliwe standardy AML i KYC.

„Doświadczenie związane z wprowadzeniem na rynek publiczny w Polsce i Anglii dziesięciu spółek będzie mocno procentować przy inwestycjach w emisje cyfrowalut realizowanych na skalę globalną. Przy współpracy z partnerami z całego świata, szykujemy obecnie kilka projektów ICO, z których pierwszy będzie ogłoszony już wkrótce. Standardy dobrych praktyk jakie chcemy stosować będą przypominać te z jakimi mieliśmy do czynienia na co dzień przy upublicznianiu spółek.”– dodaje Arkadiusz Kuich. „Szczególną uwagę zwracać będziemy na ograniczenia i ryzyka związane z emisjami tokenów przypominającymi zwykłą emisję akcji, które wymagać powinny zatwierdzenia prospektu emisyjnego przez KNF. Należy podkreślić jednocześnie, iż inwestowanie w waluty wirtualne nie jest zjawiskiem nielegalnym, a osoby inwestujące w kryptowaluty nie łamią prawa.”

ERNE VENTURES to spółka groszowa notowana na NewConnect, której notowania w przeciągu ostatniego roku osuwały się o ponad 50%. Początki blisko 10 lat temu były jednak ambitne i podmiot debiutował przy cenach rzędu 65 zł za jedną akcję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here