Naga MarketsRelatywnie gołębi przekaz Narodowego Banku Polski (NBP) w lipcu wraz z mocniejszym dolarem spowodowały wzrost kursu EUR/PLN znacznie powyżej miesięcznego otwarcia na poziomie 4,52 zł. Pomimo tego, że rynek prawie wycenił pełną podwyżkę o 25 pb w listopadzie przez NBP, ekonomiści z Danske Banku wciąż oczekują, że taka decyzja wzmocni złotego. Kurs EUR/PLN wzrasta trzeci miesiąc z rzędu osiągając w piątek poziom 4,5950 zł.

Kurs EUR/PLN spadnie w najbliższych miesiącach – Danske Bank

Chociaż podwyżka stóp jest prawie w pełni wyceniona na listopad, uważamy, że faktyczna podwyżka może nadal przynieść korzyści złotemu ze względu na pozytywny element carry tradingu. Podwyżce stóp będzie najprawdopodobniej towarzyszył stonowany język decydentów o potrzebie interwencji walutowej – napisano w raporcie.Eksperci prognozują, że kurs EUR/PLN będzie spadał, choć podnieśli swój jednomiesięczny cel do 4,54 (z 4,52).

W dłuższej perspektywie uważamy, że para EUR/PLN otrzyma wsparcie ze strony wyższej presji inflacyjnej w Polsce w porównaniu z kluczowymi partnerami handlowymi – dodano.

Ryzyko dla ich prognozy jest w górę dla kursu EUR/PLN, głównie ze względu na możliwy mocniejszy niż się spodziewają spadek EUR/USD oraz wyprzedaż na globalnym rynku akcji.

Wśród ryzyk spadkowych EUR/PLN jest silniejsze ożywienie polskiej i światowej gospodarki oraz bardziej jastrzębia NBP niż obecnie zakłada się na rynkach – podsumowano.

Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkobp cena akcji | kurs cdprojekt | giełda amica | pekao giełda | jak kupić akcje tesla | zł kurs | asseco giełda |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here